איש העסקים הבינלאומי והפילנטרופ צחי מרקור אשר החל את דרכו העסקית בגיל 16 כחלוץ עולמי ברשת האינטרנט והיה לפורץ דרך והראשון בעולם אשר הכניס פרסומות מסחריות ברשת האינטרנט, הנו כיום בעלים של קבוצת חברות בינלאומית גדולה העוסקת בתחומי פעילות שונים, ביניהן חברות מהגדולות בתחומן בישראל ובעולם החולשות על תחומי פעילות רבים ובהם הייטק, נדל"ן, מלונאות, קמעונאות, אינטרנט, פרסום, אנרגיה, ביו-אקוסטיקה ותחבורה חשמלית, ובשנים האחרונות מקדם פעילות וולנטרית לנזקקים ולילדים חולים בישראל וברחבי העולם וייסד לשם כך את המרכז הארצי לתרומות צדקה ועזרה לנזקקים.
נראה כי צחי מרקור נהנה לאחרונה מרצף של בשורות טובות, וזאת כאשר רק לאחרונה אחת החברות הנוספות בקבוצה בשליטתו של צחי הנה חברת ההייטק דרייבז (Driivz) אשר הנה מובילה עולמית בתחומי האנרגיה והתחבורה החשמלית ופיתחה פלטפורמות ניהול ובילינג מקוונים בענן לתשתיות ותחנות טעינה של רכבים היברידיים וחשמליים וכן ניהול וייעול פרויקטים של אנרגיה חכמה, זכתה בתחרות עולמית והוכרזה כחברה בתחום התחבורה החשמלית החדשנית ביותר בעולם.
ההכרזה על הזכייה באה לאחר שדרייבז התמודדה עם 450 חברות מ- 51 מדינות שנבחנו ע"י איגוד ה- Free Electron העולמי שמאגד את חברות האנרגיה הגדולות בעולם.
צחי מרקור | צילום אדוארד קפרובצחי מרקור | צילום אדוארד קפרוב
צחי מרקור | צילום אדוארד קפרוב
(צחי מרקור | צילום אדוארד קפרוב)
צחי מרקור המכהן גם כיו"ר איגוד החניונים מטעם איגוד לשכות המסחר בתל-אביב, מפעיל באמצעות חניוני הצלחה קרוב ל- 100חניונים ברחבי בארץ, מרביתם באזור המרכז, ומספק שירותי חניה באמצעות לכ- 80% מציבור הנהגים בישראל. מחזור העסקים השנתי של קבוצת החניונים מוערך ביותר מ-200 מיליון דולר בשנה.
משפחת סלע אשר רכשה ממרקור את החניון הנה משפחת חקלאים דתית, במקור ממושב נחלים, הכוללת את האחים בועז, עזריה וידידיה, והיא בעלת קבוצת התקשורת וחברת הסלולר 019.
חניון בית רמז הנו חניון תת קרקעי בן כ- 3 קומות של מרתפי חניה בגודל של כ- 5,000 מ"ר ואשר מכיל 155 חניות. בית רמז בו ממוקם החניון הנו בניין בן 9 קומות המהווה מבנה מסחר ומשרדים וממוקמים בו בין היתר משרד הפנים, משרדים שונים ומרפאות.
המכירה אותה ביצע מרקור היום מהווה שיא של תשואה של כ- 400%, כאשר צחי אשר רכש לפני כשנה את החניון במחיר של כ- 6.5 מיליון שקל בלבד, מצליח למכור תוך כשנה אחת בודדה את החניון במחיר מכירה מדהים של כמעט פי 4.
צחי מרקור | צילום: אדוארד קפרובצחי מרקור | צילום: אדוארד קפרוב
צחי מרקור | צילום: אדוארד קפרוב
(צחי מרקור | צילום: אדוארד קפרוב)
שיא זה של מרקור מצטרף למחירי מכירה מרשימים של חניונים אותם מכר מרקור בשנים האחרונות, כאשר בין היתר מכר פרופוטליו של 9 חניונים אותו קנה מיצחק תשובה בעבור 40 מיליון שקל כחניונים בודדים במחיר מכירה כולל של כ- 140 מיליון שקל תוך זמנים ממוצעים של כ- 3 שנים בלבד.
אחד החניונים מהפורטפוליו של יצחק תשובה אותו מכר צחי מרקור הנו חניון שטמפפר בנתניה בן כ- 79 חניות אותו הצליח צחי למכור בעבור מחיר מכירה של 13 מיליון שקל, מחיר מכירה המשקף 164,500 שקל לכל חניה, מחיר אשר שבר גם הוא שיא בישראל למחיר חניה בחניון ציבורי.