כיכר העצמאות בנתניה בלילה (צילום: רן אליהו)כיכר העצמאות בנתניה בלילה (צילום: רן אליהו)
כיכר העצמאות בנתניה בלילה (צילום: רן אליהו)
(כיכר העצמאות בנתניה בלילה (צילום: רן אליהו))
נתוני התיירות בנתניה לשנת 2017 נחשפים ומצביעים על עליה משמעותית בתיירות הנכנסת לנתניה-במספר הלינות והתפוסה בבתי המלון בעיר. מנתוני "התאחדות המלונות בישראל" נראית עליה של 21% בתיירות הנכנסת, ועליה של 11% בתיירות הפנים.
עוד עולה מהנתונים כי בשנת 2017 היו בנתניה כ-370 אלף לינות מתיירות נכנסת ו-241 אלף לינות מתיירות פנים, יש לציין כי העיר נתניה הינה מעל הממוצע הארצי בנתוני תיירות הפנים.
מהנתונים עולה כי מספר הלינות הגבוהה ביותר של תיירים בנתניה היה בחודש אוקטובר 2017 במהלכו חל גידול של 69% בלינות תיירים בנתניה, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.
שדרות ניצה - נתניה (צילום: רן אליהו)שדרות ניצה - נתניה (צילום: רן אליהו)
שדרות ניצה - נתניה (צילום: רן אליהו)
(שדרות ניצה - נתניה (צילום: רן אליהו))
בשנים האחרונות הושקעו בנתניה משאבים רבים בפיתוח התשתיות התיירותיות בעיר, כאשר למעלה מ-100 מיליון ₪ הושקעו בפיתוח בתי מלון חדשים, ירידים בינלאומיים וארציים לעידוד התיירות הנכנסת ופעולות שיווק נוספות הנמשכות לאורך כל השנה.
כמו כן, ב-6-7 בפברואר השתתפו העירייה והאגודה לעידוד התיירות ביריד התיירות הבינלאומי והציגו באמצעות עמדת הסברה חדשנית אודות ייחודה של העיר נתניה והאטרקציות הרבות שהיא מציעה הן לתייר הישראלי והן לתייר מחו"ל.
אל נתניה מגיעים תיירים רבים שנהנים מבתי מלון יוקרתיים לצד חופשה אולטימטיבית הכוללת טיולים בשמורות טבע, בילוי אורבאני בכיכר העצמאות החדשה, בשווקים, במרכזי תרבות וכמובן- בילוי לאורך רצועת החוף והטיילות המרהיבות.
נתניה ידעה בשנים האחרונות תנופת בניית בתי מלון מהיוקרתיים בארץ, בין בתי המלון החדשים שנפתחו באחרונה ניתן לציין את מלון מדיטרה, מלון ווסט לגון מרשת מלונות טמרס הפונים אל רצועת החוף. בנוסף, בתי מלון נוספים נמצאים בבנייה, ביניהם, מלון מודני, מלון שער הים וכן שדרוג מלון גלי צאנז.
אוהבים אותך נתניה (צילום: רן אליהו)אוהבים אותך נתניה (צילום: רן אליהו)
אוהבים אותך נתניה (צילום: רן אליהו)
(אוהבים אותך נתניה (צילום: רן אליהו))
מנכ"לית האגודה לעידוד התיירות נתניה אולגה לוריה: "עיריית נתניה יחד עם האגודה לעידוד התיירות משקיעים משאבים רבים בפיתוח תשתיות תיירותיות ואטרקציות ופועלים כל העת להבאת בתי מלון חדשים לנתניה-הריביירה של ישראל. התוצאות של פעולות אלה כבר כאן – באמצעות שילוב זרועות של כלל גורמי העירייה ובהובלת ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, הגענו לנתונים המשמחים כפי שפרסמה התאחדות בתי המלון בישראל, נמשיך לפעול ולעשות למען התיירות בנתניה".