אושר: ניתן היתר בנייה שני לפרויקט פינוי -בינוי ברחוב הלפרין בנתניה, מתוך ארבעה מתוכננים. זאת לאחר שבחודש מאי 2020 אישרה הוועדה את המתחם הראשון.
1 צפייה בגלריה
פינוי בינוי בהלפרין
פינוי בינוי בהלפרין
פינוי בינוי בהלפרין
(צילום הדמייה: בן עמר בר און אדריכלים)
במסגרת הפרויקט הנוכחי, ייהרסו 2 בניינים ובהם 16 יח"ד , כאשר במקומם יבנו 66 יח"ד ב-21 קומות. בכללותה משתרעת התכנית על פני כ- 11.5 דונם ובמסגרתה ייהרסו שמונה מבני רכבת ישנים בני שתי קומות ו-64 דירות, ובמקומם ייבנו 4 בנייני מגורים חדשים בני 21 קומות עם 264 דירות.
קראו גם:
הפרוייקט קודם על ידי העירייה, יחד עם משרד הבינוי והשיכון והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. במסגרת זו – גיבשה העירייה את התכנון למתחם בליווי אנשי מקצוע, לרבות אדריכל, אגרונום, יועץ תנועה, יועצי ניקוז ונוף. כמו כן, הגישה העירייה את התכניות לאישור, כאשר הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מימנה את התהליך.
מהנדס העיר, ארז טל, הדגיש לעניין זה כי לולא מעורבותה של העירייה שהקימה בהנחיית ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, מינהלת להתחדשות עירונית בנתניה, ספק אם פרוייקט הלפרין היה יוצא אל הפועל, שכן מדובר במתחם מגורים נרחב ומטבע הדברים, לדיירים היה קושי בהתארגנות כוללת ובקידום התכניות.
ראש העירייה, מרים פיירברג – איכר: "נתניה ממשיכה להוביל את נושא ההתחדשות העירונית ואף רשמה שיא במספר היתרי הבנייה שהוציאה בנושא. מדובר ביעד חשוב שיש לו השלכה מהותית על רווחת התושבים והגברת איכות חייהם. זאת בצד פיתוח מתחמי מגורים חדשים כדוגמת עיר ימים, קרית השרון ושכונת אגמים, התאמת התשתיות, הגדלת היצע שטחי הציבור, שיפור משמעותי לחיבורה של העיר לתחבורה ציבורית יעילה וזמינה וטיפוח ערכי הטבע והצביון הייחודיים לעיר.
בהזדמנות זו ברצוני לשבח את מינהל הנדסה בעיריית נתניה, בראשותו של אדריכל ארז טל ואת אגפי המינהל השונים, אגף תכנון, אגף תב"ע, אגף רישוי ופיקוח, אגף תשתיות והמינהלת להתחדשות עירונית, בראשותה של עו"ד הדס מדליה על עבודתם המסורה".