סמל א׳ מנתניה, התגייס באפריל 2018 למחזור 115 של קורס הצוללן היוקרתי בזרוע הים של צה"ל.
ביום רביעי האחרון- שנה וחודש לאחר מכן, סיים בהצלחה את הקורס, קיבל את סיכת הצוללן הנחשקת ודרגות הסמל ובקרוב יתחיל את שירותו בתפקיד מהחשאיים והמבצעיים בצה"ל כלוחם בצוללת.
סמל א' מנתניה. קיבל את הסיכה היוקרתית | צילום: דובר צה"לסמל א' מנתניה. קיבל את הסיכה היוקרתית | צילום: דובר צה"ל
סמל א' מנתניה. קיבל את הסיכה היוקרתית | צילום: דובר צה"ל
(סמל א' מנתניה. קיבל את הסיכה היוקרתית | צילום: דובר צה"ל)
קורס הצוללן, הוא אחד הקורסים הייחודיים והיוקרתיים בצה"ל אליו מתמיינים כל שנה כמאות מועמדים לשירות הביטחון. הקורס הינו קורס התנדבותי, מאתגר, מקצועי וערכי אשר מורכב משלב בסיסי ושלב ייעודי.
השלב הבסיסי מאופיין בקשיים פיזיים ומנטליים שמטרתם לחשל ולאפיין את החניך כבעל יכולות אישיות של צוללן. ״אני זוכר שעמדנו בטירונות בשלשות והמפקדים של הקורס הגיעו אלינו, זה היה הרגע שהחל את המסע הקשה והמשמעותי שעברנו״ מספר סמל א'.
השלב הייעודי, הינו שלב המכשיר מקצועית כל חניך ע"פ המגמה אליה השתבץ. הגעתו של סמל א׳ לקורס הצוללן, הייתה בעקבות מיונים שעשה, ״ראיתי שזה מקום שמשלב השכלה ולוחמה, זה מה שאליו כיוונתי״.
הוא מספר כי הקורס השפיע עליו בפיתוח האופי האישי שלו. ״הקורס פיתח אותי ואפשר לי להיות יותר עצמאי. בעבר היה לי קשה להסתדר לבד, הייתי ילד של בית, התפתחתי בפן האישי במהלך הקורס״ מציין סמל א'.
תושב נתניה סמל רון סיים קורס צוללן של חיל היםתושב נתניה סמל רון סיים קורס צוללן של חיל הים
תושב נתניה סמל רון סיים קורס צוללן של חיל הים
(תושב נתניה סמל רון סיים קורס צוללן של חיל הים)
החברים, היו הדבר המרכזי שתרם לחווית השהייה הממושכת בצוללת, ״הנוכחות של החברים והאווירה החיובית עזרו לי להתגבר על הקשיים והגעגועים״.
מלבד החברים נקודת אור נוספת בצוללת הייתה האוכל שהוגש לצוללנים אותו בישל שף מקצועי, ״בהפלגות היה שף שהכין לנו את כל הארוחות במהלך היום, השף דאג לנו לאוכל הכי טוב״. בטקס סיום הקורס שהתקיים אמש הוא התרגש מאוד, ״ עמדתי על הצוללת יחד עם חבריי לקורס, זה היה הרגע המרגש בחיי״ אומר בגאווה.
כל המשפחה הקרובה והרחוקה שלו נכחה בטקס. הוריו של סמל א׳, ראו בפעם הראשונה צוללת, הכלי בו בילה בשנה וחודש האחרונים- רגע מכונן מאוד עבורו ועבור משפחתו.