תושבי רחוב החשמונאים ורחוב זנגוויל הסמוכים זה לזה, מתלוננים כי קרוב לשש שנים ממוקמת ברחובות שלהם "תחנת מוניות פיראטית". לטענתם, מדובר במטרד אשר פוגע באיכות חייהם ומפריע לרווחתם.
תחנת המוניות הפיארטית בנתניהתחנת המוניות הפיארטית בנתניה
תחנת המוניות הפיראטית בנתניה
(צילום: פרטי)
"תחנת המוניות הפיראטית היתה נמצאת ברחוב בארי ולפני כמה שנים, כששיפצו את הרחוב, סילקו את נהגי המוניות משם, ומאז הם נמצאים אצלנו", סיפרה תושבת שגרה ברחוב החשמונאים. "בעבר נפגשנו עם אלי דלל שעשה כאן סיור, ודאג לגדר את האזור ולהגביר את הפיקוח, וזה אכן עזר לזמן מסוים, אך לאחר תקופה נהגי המוניות חזרו. נוח להם להיות כאן, כי אנחנו קרובים למרכז העיר, אבל לא יעלה על הדעת שזה יהיה על חשבוננו".
לדברי התושבת, הנהגים חונים לאורכם של שני הרחובות, ולא מאפשרים לתושבי האזור להחנות את רכביהם. "החניות האלה נועדו לנו, לא בשביל שיירה של מוניות, ואנחנו אלה שנאלצים לחפש חנייה ברחובות אחרים", היא אומרת.
תחנת המוניות הפיארטית בנתניהתחנת המוניות הפיארטית בנתניה
תחנת המוניות הפיראטית בנתניה
(צילום: פרטי)
מלבד זאת, טוענים הדיירים כי תחנת המוניות המאולתרת היא מפגע של ממש. "הנהגים עושים את צרכיהם ברחוב, כאילו זאת משתנה, ועולה משם ריח לא נעים. חוץ מזה, יש רעש נוראי של מכשירי הקשר וזה ממש בלתי נסבל. לפעמים אנחנו לא יכולים לצפות בטלוויזיה בגלל הרעש".
התושבים טוענים כי הם פנו לעירייה מספר פעמים, ללא הועיל. "גם כשמגיעים פקחים, הם עושים סיבוב והולכים. גם אם הם מעירים לנהגי המוניות, זה לא עוזר והם לא מתפנים משם".
הדיירים מציינים כי בעבר חנו ברחוב גם אוטובוסים ומשאיות, ובזכות התערבותו של אלי דלל, הנושא נאכף ונפתר. הם מבקשים כעת כי גם בעיית המוניות המטרידה, ממנה הם סובלים שנים רבות, תיפתר אף היא. "מדובר בשכונת מגורים שקטה, שתושביה משלמים מיסים, מדוע אנחנו צריכים לסבול מהמטרד הזה?", שואלת התושבת.
מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "הנושא מוכר ונבחן לעומק. בשונה ממשאיות, לא קיים תמרור המונע ממוניות לחנות ברחוב. במקרים של רעש לא סביר, התנהגות לא נאותה של הנהגים או כל מטרד אחר, ניתן לפנות לפיקוח העירוני. כמו כן, באפשרות הפונה להתלונן במשרד התחבורה. בכל מקרה, מנהל האכיפה יתגבר את הסיורים באזור".