1 צפייה בגלריה
אהרון אורגד | צילום: אסף פרידמן
אהרון אורגד | צילום: אסף פרידמן
אהרון אורגד | צילום: אסף פרידמן
אהרון אורגד, חבר המועצה הממונה על התרבות, על האירועים ועל קשרי הממשל, טוען, כי אומני ישראל דורשים תעריפים מופרזים בעבור הופעות יום העצמאות, סכומים שנעים בין 150 אלף שקל ל-300 אלף שקל בגין מופע יחיד באורך של כ-45 דקות.
אורגד פנה לשר הפנים, אריה דרעי, בבקשה להגביל את שכר האומנים המופיעים בערב יום העצמאות, וכך כתב לשר: "הודעת כי קיבלת את המלצות הוועדה הציבורית שמינית, והכרזת כי תגביל שכר אומן למופע אחד ביום העצמאות ל-70 אלף שקל. החלטה זו, שבאה ממקור הסמכות במשרד הפנים, היא החלטה מצוינת, המאזנת בין הצורך להביא לתושבים מופעים ראויים של אומנים טובים לבין החובה לשמור על הוצאות הקופה הציבורית בלי הפרזה".
אורגד ביקש לעדכן את השר, כי משרדי ההפקות כבר פנו לרשויות המקומיות, בדרישה "לסגור" הופעות ליום העצמאות תש"פ, ודרשו רמת מחירים מוגזמת למדי. "ייתכן, כי מייצגי האומנים מנסים 'להקדים' את הוראת השר הרשמית שטרם פורסמה. לפיכך, אודה לשר אם יוציא מן הכוח אל הפועל בהקדם, ובאופן רשמי, את החלטתו ואת הכרזתו באשר להגבלת שכר האומנים באופן שיגרום לרשויות המקומיות בישראל 'ליישר קו' ולהתנהל באופן מושכל מול האומנים ומייצגיהם".
עוד אמר אורגד: "אין לי ספק כי כלל הרשויות המקומיות, וכמובן כלל תושבי המדינה, יודו לשר על החלטה נבונה זו".