פארק איינשטיין, אחד מהפארקים הגדולים שהוכשרו בנתניה – נמצא לקראת סיום העבודות בו. הפארק ממוקם בצפון העיר נתניה, סמוך לצומת הרחובות איינשטיין ושפינוזה, שטחו כ-20 דונם והוא נועד להעניק שטח ציבורי פתוח משמעותי לאוכלוסייה מגוונת של תושבי השכונות הצפוניות, ותיקות וחדשות.
בשל גודלו, מיקומו ונגישותו לכביש מספר 2 (החוף), יהווה הפארק מרחב פנאי ונופש בעל משמעות עירונית אבל גם בעל משמעות ארצית, כשהתכנון מתבסס על עקרונות קיימות, שמירת קרקע, חסכון אנרגטי, חסכון במים, ניהול נגר עילי וכן טיפוח החי והצומח.
1 צפייה בגלריה
הדמיית פארק איינשטיין המחודש | צילום: יח"צ
הדמיית פארק איינשטיין המחודש | צילום: יח"צ
הדמיית פארק איינשטיין המחודש | צילום: יח"צ
אדריכל הפארק, לב וקסמן מ'גדעון שריג אדריכלים', אומר כי "פארק איינשטיין תוכנן על בסיס עקרון האיזון והשילוב בין אזורי פעילות אינטנסיביים כמו מגרשי משחק מגוונים, מתקני כושר, רחבות ושבילים לבין מרחב עם חוויה טבעית המבוססת על צמחיה מקומית, עצי בוסתן ומטע וכן על ערוצי ניקוז עם קנה, סוף וגומא.
"בפארק נוכל ללכת ולרוץ גם בשבילים רחבים ומזמינים וגם במסלולים מסקרנים דרך גשרונים, מכשולים ואתגרים".
ראש העיר, מרים פיירברג-איכר ציינה כי פארק איינשטיין הוא נדבך נוסף במדיניות העירייה לקידום התשתיות בצפון העיר. פייברג-איכר: "הקמנו בית ספר חדש, מעון יום ומרכז קהילתי. כמו כן אנו מקדמים את הפיכתו של מסעף איינשטיין למחלף ועתה נמצאים בישורת האחרונה בכל הקשור להכשרתו של פארק איינשטיין שיהיה הפארק המוביל לא רק בנתניה אלא בשרון כולו".
מ"מ ראש העיר, עו"ד שירי חגואל, הממונה על הגנים והנוף בעירייה: "מדובר בפארק ענק עם מתקנים מאתגרים ומסלולי הליכה היקפיים, פארק עם עצים והצללות, דשא סינתטי צבעוני ופינות ישיבה, שבתכנונו הושקעה מחשבה רבה כך שיתן מענה למגוון הגילאיים, למשפחות, לקטנטנים וגם לגדולים. השלמנו את התשתיות, מתקני המשחק כבר הוזמנו ואנחנו ממתינים לקבלת המתקנים והקמתם".
הפארק מוקם במימון מפעל הפיס ועיריית נתניה.