רוברט, תושב צפון נתניה שיצא לטייל עם כלבו, נתקל בשלט אבסורדי בגינת הכלבים הממוקמת בגן הציבורי ברחוב גורדון. השלט אסר כניסת כלבים למקום. שבוע לאחר שפרסם פוסט בפייסבוק בנושא, השלט הוצא מגינת הכלבים אך הועבר אל שטח אחר בגן הציבורי, דרכו עוברים הכלבים אל הגינה.
"כמו בכל יום, הוצאתי את הכלב שלי לטיול. רציתי לקחת אותו לשחק בגינת הכלבים בגן גורדון אלא שראיתי שעיריית נתניה הציבה שם שלט שאפילו הצחיק אותי: אין כניסה לכלבים", מספר רוברט.
השלט. מי יכול לשחק פה?השלט. מי יכול לשחק פה?
השלט. מי יכול לשחק פה?
(השלט. מי יכול לשחק פה?)
רוברט מדגיש שהגינה היא גינת כלבים בהגדרתה, בה נמצאים מתקנים מיוחדים לכלבים, ברזיות לכלבים, שקיות לאיסוף צואת הכלבים וגדר שמתאימה לגינות כלבים. כמו כן, הגינה רשומה באתר של עיריית נתניה כאחת מגינות הכלבים המוסדרות בעיר. "ראיתי שם בעלי כלבים נוספים, שגם הם כמוני הופתעו לראות את השלט. לא ברור, למי הגינה הזו מיועדת אם לא לכלבים? האם עיריית נתניה מצפה שאנחנו, בני האדם נשחק בגינה והכלבים ישגיחו עלינו מבחוץ?"
התושב צילם את השלט ופרסם פוסט בנושא בעמוד הפייסבוק של עיריית נתניה. "קיבלתי הרבה תגובות של אנשים שזה הצחיק אותם, ובצדק. העירייה הגיבה לפוסט רק שבוע לאחר פרסומו, כתבה שהנושא הועבר לטיפול. לאחר שבוע בדקתי שוב, השלט אכן הוצא מהגינה עצמה אך הועבר לשטח אחר בגן הציבורי, אליו הכלבים מן הסתם נכנסים כדי לעבור אל הגינה".
"בגינות הכלבים בעיר גם ככה יש ליקויים רבים", אומר רוברט, "הגדרות נמוכות, כך שכלבים גדולים יכולים לקפוץ מעליהן; אין כניסה כפולה, כך שכלבים שנמצאים בגינה יכולים לנצל את הזמן בו מכניסים אליה כלבים אחרים ולברוח; אין אכיפה על כלבים מסוכנים בגינות כלבים; בחלק מהגינות הברזיות לא מתאימות לכלבים ובאף גינת כלבים בעיר אין צל, לא מספיק כל הליקויים הללו- עכשיו לכלבים גם אין איך להגיע אל גינת הכלבים".
מהעירייה נמסר: "הכיתוב על איסור כניסת הכלבים הוסר ושלט מתוקן יוצב בימים הקרובים".
להלן השלט החדש:
השלט החדש | צילום: דוברות עיריית נתניההשלט החדש | צילום: דוברות עיריית נתניה
השלט החדש | צילום: דוברות עיריית נתניה
(השלט החדש | צילום: דוברות עיריית נתניה)