אם לבן 15 מנתניה, תלמיד חינוך מיוחד, טוענת כי ראתה את נהג ההסעות של בנה חוצה צומת מסוכן באור אדום. מאחר שכך, היא דורשת את החלפתו.
צילום אילוסטרציה: Shutterstockצילום אילוסטרציה: Shutterstock
צילום אילוסטרציה: Shutterstock
(צילום אילוסטרציה: Shutterstock)
"הנהג שנוהג בקו של בני לבית הספר השנה הוא עצבני, מסכן את הילדים, צועק עליהם, עובר באור אדום ומגזים בלחיצה על הבלמים, ומחלקת ההיסעים בעירייה וחברת ההסעות לא מתייחסים לתלונות. הילדים מופקרים לסכנה כל בוקר, ואין התייחסות", היא אומרת.
האם מספרת שראתה במו עיניה את הנהג חוצה באור אדום. "צילצלתי לבני ושאלתי אותו אם היה ברכב ההסעות באותו הרגע, הוא ענה לי שכן. שאלתי אותו, 'אתה לא רואה שהנהג נוסע באדום מלא?' הוא אמר שהמלווה מעירה לו והוא מתחיל לצעוק. הייתי בהלם".
עוד מספרת האם, כי הנהג דרש מהילדים להמתין להסעה בשש וחצי כשהלימודים מתחילים בשעה שמונה, אף שמדובר בנסיעה של רבע שעה. הוא הסביר שהוא ממהר. "בסוף הצלחנו לדבר עם הנהג שיגיע בחמישה לשבע, וגם ככה הילדים מגיעים לבית הספר לפני שהשערים נפתחים".
ההורים ניסו להחליף את הנהג, אך עד היום לא התייחסו לפניותיהם. "כשפנינו והתלוננו, לא ניתנה לנו שום התייחסות. בעירייה יודעים שההורים באים מאוכלוסייה חלשה, וגם ככה אין להם הכוח הנפשי והכוחות להתמודד עם העירייה, אז אנחנו הפקר".
לטענתה, שוחחה עם האחראי בעירייה, וזה הסביר לה שלא יחליף את הנהג. בימים האחרונים מסיעה האם את בנה בעצמה לבית הספר, "מאז שראיתי אותו חוצה באדום מלא אני לוקחת אותו".
מהעירייה נמסר: "מאחר שמדובר בהסעה של החינוך המיוחד, יש בכל אחת מההסעות מלווה, וזאת טענה כי לא היה כל מקרה שבו הנהג עבר באדום. אם האם סבורה אחרת, היא מוזמנת לפנות למשטרה בעניין".