לתושבים המתגוררים ליד "גן גורדון", הגינה הציבורית שבצפון נתניה, יש טענות קשות על רמת הליכלוך במקום, בעיקר בעקבות סופי שבוע וחגים. אבל מחזה כמו שהתגלה להיום אחרי ראש השנה הם לא זוכרים זמן רב.
גן גורדון. צילום: פרטיגן גורדון. צילום: פרטי
גן גורדון. צילום: פרטי
(גן גורדון. צילום: פרטי)
מדובר בגן שלמרבה הצער מלוכלך פעמים רבות בקליפות גרעינים, עטיפות חטיפים וניירות שמתגלגלים שם על המדשאות כל השבוע, ובמיוחד לאחר סופי השבוע בהם רבים גודשים את הגינה הציבורית.
אלא שהבוקר (יום ד'), הופתעו תושבי השכונה לגלות כי במרכז הגינה, שבה אסור להדליק אש וישנם שלטים שמורים על כך בבירור - הושארו שני מנגלים גדולים. מי השאירו אותם שם והלכו? לא ברור.
המנגלים הנטושים. צילום: פרטיהמנגלים הנטושים. צילום: פרטי
המנגלים הנטושים. צילום: פרטי
(המנגלים הנטושים. צילום: פרטי)
המדשאה הסמוכה למנגלים היתה מלאה בשרידי החגיגה שנערכה בניגוד לחוק במקום: בקבוקי שתייה, כלי פלסטיק חד פעמיים, מגבונים לחים, חבילות חטיפים, בקבוקי שיכר וכמובן שני המנגלים שבעליהם אפילו לא טרחו לקחתם הביתה.
גילה, תושבת השכונה ואם לשני ילדים קטנים, אומרת בתסכול: "איזה חינגה עשו פה! המקום ממש מזוהם, אני לא מרגישה שאני יכולה לתת לילדים שלי לצאת מהעגלה ולהתרוצץ כאן חופשי. שרידי גחלים, מנגלים, בקבוקי זכוכית שיכולים להישבר ופלסטיקים מלוכלכים נמצאים בכל פינה. אין פה מטר מרובע אחד נקי".
מעיריית נתניה נמסר בתגובה:
"קבלן הניקיון מבצע סריקות וריקון פחים מידי יום, כמו כן מתבצעת שטיפה בגן באמצעות מכונת שטיפה. חשוב לציין כי קיימת פעילות ענפה באזור ובייחוד בשעות אחר הצהריים והציבור מתבקש להקפיד להשליך את הפסולת לפחים ולשמור על הניקיון".