לאון אדרי, צילום: יריב כץלאון אדרי, צילום: יריב כץ
לאון אדרי, צילום: יריב כץ
(לאון אדרי, צילום: יריב כץ)
לזכרו של לאון אדרי: עיריית נתניה תקרא לרחוב במתחם הסינמה סיטי בנתניה על שמו של איש הקולנוע. את ההחלטה על כך הובילה ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, במטרה להוקיר את פועלו של האיש ואת תרומתו לעולם הקולנוע הישראלי ולתרבות הפנאי בישראל ובנתניה בפרט.
אדרי ז"ל ומשפחתו תושבי נתניה, נודעו כמי שהחזירו את חווית הצפייה לבתי הקולנוע וכמי שהיו אחראים להפקתם של למעלה מ–300 סרטים בקולנוע הישראלי.
"אומרים שלכל אדם יש תחליף ואני אומרת שלכל אדם יש את הייחודיות שלו ואת החותם שהוא הטביע ואין שני לו. כזה היה לאון אדרי", סיפרה פיירברג, "הייתי נפעמת מהיכולת שלו להמשיך ולתפקד גם במהלך מחלתו וכמובן מהאופטימיות שלו. זו תופעה שכל כך אפיינה אותו כי באמונה הזו, עד לרגע האחרון, הוא המשיך ליצור ולבנות".
עוד הוסיפה: "לא אנחנו זיכינו את לאון בקריאת רחוב על שמו, אלא הוא זיכה את העיר ואת תושביה בכך שיש בעיר רחוב על שמו, איש יקר ונפלא כל כך בשם לאון אדרי".
אבי אדרי, אחד מילדיו של לאון אדרי, בוגר בית הספר טשרניחובסקי ומכללת נתניה, הנחה את הטקס ואמר ל פיירברג על היוזמה: "אבא ראה בך מישהי שדומה לו, מישהי שיודעת ללכת כמוהו קדימה. אני מודה לך בשם כל המשפחה על הכבוד שהענקת לו".
מתחם סינמה סיטי נתניה (צילום: עדי ארצי)מתחם סינמה סיטי נתניה (צילום: עדי ארצי)
מתחם סינמה סיטי נתניה (צילום: עדי ארצי)
(מתחם סינמה סיטי נתניה (צילום: עדי ארצי))
לאון אדרי ז"ל (1948 – 2018) היה איש קולנוע, מפיק סרטים ויזם פורץ דרך, ממקימי ומבעלי "יונייטד קינג" וה"סינמה סיטי" . כבר מגיל 15 החל לעבוד בקולנוע וברבות השנים הקים יחד עם אחיו משה את חברת הפצת הסרטים "יונייטד קינג" שלימים הפכה לחברת יזמות התוכן הבידורי המובילה והגדולה בישראל. חזונו של לאון לפיתוח בתי הקולנוע בארץ הובילה את האחים לפתוח בשנת 2002 את ה"סינמה סיטי" במתחם גלילות ובנובמבר 2016 את "סינמה סיטי" בנתניה.
בתוך כך, החזירה מהפיכת הסינמה סיטי את ענף הקולנוע בארץ לגדולתו וכיום מונה הרשת כ – 7 מתחמי בידור ברחבי הארץ. כמו כן הפכו לאון ומשה במהלך השנים למשקיעים הפרטיים הגדולים ביותר בקולנוע הישראלי והפיקו למעלה מ – 300 סרטים ישראליים. לאון נפטר ביום הולדתו ה – 70 וביום ה – 70 למדינת ישראל.