בית הספר יונתן הותיק יזכה לשיפוץבית הספר יונתן הותיק יזכה לשיפוץ
בית הספר יונתן הותיק יזכה לשיפוץ
(בית הספר יונתן הותיק יזכה לשיפוץ)
בחופשת הקיץ של השנה שעברה, התחילו העבודות על בניית מעלית בבית הספר היסודי יונתן. העבודות נמשכו במשך כל אותה החופשה וגם כחודשיים אל תוך שנת הלימודים הקודמת, אך נקטעו בפתאומיות סביב חודש נובמבר האחרון.
למרות הפסקת העבודות בטרם השלמת בניית המעלית, למעלה ממחצית משטח חצר בית הספר שגודר לצורך העבודות, היה סגור לאורך כל שנת הלימודים הקודמת. עם תחילת שנת הלימודים הנוכחית, חלק גדול של החצר עדיין סגור והעבודות על המעלית טרם התחדשו. זאת על אף חוק הקובע כי בכל בית ספר בן שתי קומות ומעלה חייב להיות פיר מעלית.
"עם תחילת החופש הגדול הקודם, הודיעו לנו שמתחילים לעבוד על בניית מעלית בבית הספר. שמחנו מאד, כי בעיננו מדובר בדבר הכרחי שגם מעביר מסר חינוכי בדבר שוויון לתלמידים או מורים עיוורים או נכים", מספר אב לתלמידה ב"יונתן".
"שנת הלימודים הקודמת התחילה, וכמחצית מהחצר הייתה סגורה. כבר אז אמרנו לעצמנו שיש כאן משהו תמוה, שכן עבודות על מעלית לא אמורות להמשך יותר מחודש, אבל נתנו לעירייה זמן. מתישהו בסביבות נובמבר, העבודות פתאום הופסקו בטרם השלמתן, אבל החצר שנסגרה לצורך העבודות, לא נפתחה במשך כל השנה".
עם תחילת שנת הלימודים הנוכחית, ההורים, שהיו בטוחים שהעבודות תושלמנה בחודשי חופשת הקיץ, הופתעו לגלות שהעבודות לא נמשכו ושלמרות זאת, חלק גדול מחצר בית הספר עדיין סגור.
"זה הזוי", אומר האב, "התחילו לבנות כבר לפני למעלה משנה ופתאום הפסיקו וזהו, מילא שלא תהיה מעלית, למרות שגם זה נגד החוק, אבל לפחות שיפתחו את החצר כדי שהילדים יוכלו לשחק, או לכל הפחות שיספקו להורים הסבר".
יצויין כי התקנות בדבר הנגשת מוסדות חינוך, הנלוות לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות, קובעות כי בכל בית ספר בן שתי קומות ומעלה חייב להיות פיר מעלית.
מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "עיריית נתניה היא רשות מובילה בתחום הנגשת מבני חינוך, לרבות הנגשה והכשרה של למעלה מ-100 כיתות לכבדי שמיעה. באשר למעלית יצויין כי עבודות בניית פיר המעלית הושלמן, כאשר המעלית עצמה נמצאת בהליכי הזמנה. מדובר באחד הפרוייקטים היותר מורכבים בתחום המעליות עקב תנאי המבנה. שלא כפי שנטען - עיניכם הרואות את מצבה של החצר, עם השלמת עבודות פיר המעלית".