נגד שוהה בלתי חוקי מטול כרם ואישה מטייבה הוגש השבוע כתב אישום לאחר שקשרו קשר עם אחרים לגניבת רכבים מנתניה ואזור השרון והעברתם לשטחי הרשות הפלסטינאית. החשודים נעצרו על חם בעקבות ערנותם של השוטרים שהבחינו בהם זמן קצר לאחר שפרצו לדירה בכפר ויתקין וגנבו רכב ורכוש רב. בין הרכוש שנגנב היה גם חליל צד בעל שווי של עשרות אלפי ש"ח והוא אותר והוחזר לבעליו. השבוע הוגשו נגד החשודים כתב אישום ובקשת מעצר.
אירוע הפריצה בעתיר ידע | צילום: דוברות משטרת ישראלאירוע הפריצה בעתיר ידע | צילום: דוברות משטרת ישראל
אירוע הפריצה בעתיר ידע | צילום: דוברות משטרת ישראל
(אירוע הפריצה בעתיר ידע | צילום: דוברות משטרת ישראל)
ב-31.4.19 התקבלה במשטרת ישראל תלונה בגין גניבת רכב מסוג ברלינגו מרחוב נחל עוז בנתניה. זמן קצר אחרי, שוטרים הבחינו במהלך פעילות שגרתית בכביש 5614 בשני רכבים שהחשידו אותם, אחד מהם הוא הברלינגו. השוטרים ביצעו חסימה לרכב האחר (טויוטה). באותו זמן, נהג הברלינגו ונהגת רכב יונדאי, סטו מהדרך והחלו להימלט מהשוטרים, כשנהג רכב הטויוטה עלה על מדרכה, פגע במעקה בטיחות ובעמוד חשמל ונעצר.
בהמשך ולאחר מעצרו, הבחינו השוטרים כי נהג הטויוטה (החשוד), עוטה על ידו הימנית כפפה וברכב בו נהג נמצאו בחיפוש מכפתיים, המשמשים לחתוך גדרות תיל, רשתות ומוליכים חשמליים.
בחקירת אינטנסיבית ומאומצת של חוקרי המשטרה התברר כי החשוד ביחד אחרים וכמוהו גם החשודה, חברו לטובת גניבת רכבים מאזור השרון והעברתם לשטחי האזור.
עוד התברר, כי ב-30.4 בשעות הבוקר המוקדמות, התבקשה החשודה על ידי האחרים לנסוע בכביש שבין טייבה לקלנסוואה ולבצע סריקות אחר רכבי משטרה. בחלוף יומיים, שוב בשעות הבוקר המוקדמות, החשודה התבקשה שוב לנסוע לאזור באקה אל גרבייה ולשמש כרכב מוביל לשני כלי רכב גנובים ולהובילם למחסום הכניסה לשטחי האזור.
פריצה למונית בשכונת רמות בבאר שבע. צילום: דוברות המשטרהפריצה למונית בשכונת רמות בבאר שבע. צילום: דוברות המשטרה
פריצה למונית בשכונת רמות בבאר שבע. צילום: דוברות המשטרה
(פריצה למונית בשכונת רמות בבאר שבע. צילום: דוברות המשטרה)
חוקרי המשטרה הצליחו להתחקות אחר עקבותיהם של החשודים והתברר כי עוד באותו יום של 1.5.19 לפנות בוקר, שעה שבני הבית ישנים בביתם, החשוד התפרץ עם אחר לבית צמוד קרקע ברחוב דרך הכפר בכפר ויתקין, תוך שהשתמשו במברג בכניסתם לבית.
החשוד והאחר גנבו מהבית את הרכב (טויוטה) תוך שהם משתמשים במפתח חכם. עוד גנבו תיק שהכיל חליל כסף בשווי של עשרות אלפי שקלים, מחשב נייד, ארנק ובו כ-1,500 שקל, מטבעות וכרטיסים שונים ובהם גם כרטיסי חיוב. החשוד והאחר לקחו את הציוד שגנבו והכניסו אותו לרכב שגנבו (טויוטה) כשהחשוד נוהג ברכב הגנוב. בשלב מסוים, הצטרף אל החשוד אחר, שנסע ברכב הברלינגו (הגנוב כאמור) והשניים נסעו לכיוון שטחי האזור במטרה להעביר את הרכב והרכוש הגנוב לשטחי האזור. במהלך הנסיעה, השוטרים הבחינו בהם ועצרו את החשודים.
עוד התברר ממהלך החקירה כי החשוד הינו שוהה בלתי חוקי (טול כרם) וכי נהג ברכב מבלי שהוציא רישיון נהיגה ברכב ומבלי שיש לרכב ביטוח תקף.
החשודים (20 טול כרם, 33 טייבה) נעצרו במהלך נהיגתם לעבר שטחי האזור ב-1.5 ומעצרם הוארך מעת לעת בבית המשפט השלום בפ"ת. השבוע הוגש נגד החשודה כתב אישום בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, סיוע לגניבת רכב. ונגד החשוד בעבירות של כניסה לישראל שלא כחוק, החזקת מכשירי פריצה, קשירת קשר לפשע, התפרצות לדירת מגורים, גניבה, נהיגה ללא רישיון נהיגה (מעולם לא הוציא), נהיגה ברכב ללא ביטוח ונהיגה פוחזת של רכב.
יחד עם כתב האישום הוגשו נגד החשודים גם בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם. כל הרכוש הגנוב נתפס על ידי השוטרים והוחזר לבעליהם.