חוף ים בחדרה – צילום: איתמר רותםחוף ים בחדרה – צילום: איתמר רותם
חוף ים בחדרה – צילום: איתמר רותם
(חוף ים בחדרה – צילום: איתמר רותם)
אם לנערה שרחצה בחוף פולג הסעירה השבוע את הרשת החברתית כשהעלתה פרסום ברשת חברתית ובו טענה שפקח מטעם עיריית נתניה נתן לבתה דוח כשישבה ושכשכה רגליה בחוף לא מוכרז.
"מה נסגר עם הפקחים בעיר נתניה? הבת שלי וחברה שלה הלכו לים ישבו בצד הימני של המציל לא בתווך הראייה שלו, ישבו על שפת החוף עבר פקח צילם אותם ונתן להן דוח של 730 שח.
"אני מבינה את 'הדאגה הרבה לתושבים' אבל אי אפשר לבקש שיעברו ליד המציל לפני שנותנים דו"ח?", כתבה וזכתה לתגובות תמיכה זועמות רבות. "זה המשכורת שלהם. הם מקבלים בונוסים ונותנים מלא דוחות לנוער ומי שמשלם אלו ההורים", כתב אחד הגולשים.
בנוסף, נפתחה לאחרונה בנתניה קבוצה בשם "פקח צא לי מהפח", בה חולקים תושבי העיר דו"חות לא הגיוניים לדעתם שחולקו להם בידי פקחים.
אסור להיכנס למים| צילום: פקח עיריית נתניהאסור להיכנס למים| צילום: פקח עיריית נתניה
אסור להיכנס למים| צילום: פקח עיריית נתניה
(אסור להיכנס למים| צילום: פקח עיריית נתניה)
בבחינת המקרה התגלה שהנערות רחצו בים, ולא רק שכשכו רגליים כנטען תחילה, כאשר הפקח צירף תמונות שמוכיחות זאת. אז האם הדו"ח הזה אכן בלתי מוצדק? על פי חוק עזר של העירייה: "רחצה במקום רחצה מוכרז בהעדר מציל אסורה. לא ירחץ אדם בחוף אלא בשעות הרחצה". החוק אכן אוסר על רחצה בחוף שאינו מוכרז, והרשות המקומית החליטה ליישם את החוק לחומרה.
מעיריית נתניה נמסר: "העירייה פועלת ע"פ החוק ובהתאם להנחיות משרד הפנים, מתקיימים סיורים גם בחופים שאינם מוכרזים וזאת על מנת לקיים אכיפה שמטרתה – הצלת חיי אדם מפני רחצה באזורים אסורים ומסוכנים. הנחיות אלה הינם לאור מקרי טביעה שאירעו בחופים שאינם מוכרזים בהם אין מגדל הצלה. השבוע היה ים סוער מאוד והמצילים הצילו 15 איש מפני טביעה בחופים שאינם מוכרזים".