בעקבות ההנחיה החדשה שהתקבלה השבוע האוסרת התקהלות של יותר משני אנשים, ישונה מבנה הטקס העירוני בנתניה לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה. הטקס תוכנן להיות בשידור חי מהיכל התרבות, ללא קהל, אולם בעקבות ההנחיות המעודכנות הוא יצולם מראש ליד קרון השואה הסמוך לבית יד לבנים בנתניה, כאשר כל קטע בטקס יצולם בנפרד.
(יום הזיכרון (צילום ארכיון: איתמר רותם)
הצילומים ייערכו לטקס בן חצי שעה שישודר בדף הפייסבוק העירוני בערב יום השואה. הטקס יכלול תפילת יזכור, שירים, דבר ראש העיר, הדלקת נרות זיכרון על ידי בני משפחה של ניצולי שואה, פרק תהלים מפי הרב הראשי לנתניה, אמירת קדיש, תפילת אל מלא רחמים והמנון התקווה.
אהרון אורגד, המשנה לראש העיר והממונה על התרבות, הסביר: ״בכאב לב נאלצנו, עקב נגיף הקורונה, לבטל את אירועי חג פורים שחלף ואת אירועי חג הפסח וחג העצמאות שתוכננו חודשים מראש. בעניין זה ניתן רק לקוות שבקיץ נחזור לשגרה ונפצה את תושבי נתניה, לרבות הילדים, באירועים נהדרים.
"יחד עם זאת, על שני אירועי הזיכרון החשובים ביותר, בערב יום השואה ובערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, לא יכולנו לוותר בשום אופן. אלה לא עוד אירועים אלא אבני דרך למשמעות קיומנו כאן. אני שמח שראש העיר מרים פיירברג איכר חשבה כך גם כן וטקסי הזיכרון יופקו למען התושבים, על פי כל ההנחיות. את טקס יום השואה נצלם מראש ולגבי טקס יום הזיכרון נעדכן בהמשך. צוות הפקה ייעודי של היכל התרבות העירוני בהנהלת בני אפרים כבר התחיל לעבוד על הפקת הטקסים הללו והם יהיו מכובדים ומרשימים כפי שצריך ולמרות כל האילוצים".
לדברי אורגד, תושבי נתניה יוזמנו להתחבר לשידור הטקסים ולהתייחד עם זכרם היקר של קורבנות השואה, הנופלים במערכות ישראל וקורבנות הטרור.