בתקופה האחרונה התקבלו במשטרת ישראל מספר תלונות מנשים שהותקפו והוטרדו ע"י גבר, שפנה אליהן בשפה בוטה על רקע מיני. המשטרה פתחה בחקירה, עצרה חשוד, תושב נתניה, והשבוע הוגש נגדו כתב אישום בגין מספר אירועים.
החלון שנופץ במהלך התקיפההחלון שנופץ במהלך התקיפה
החלון שנופץ במהלך התקיפה
(צילום: דוברות המשטרה)
אחד המקרים התרחש ב- 4.10.20 בשעת צהרים. תושבת נתניה צעדה למרכז פיאנו ברח' אריק לביא בעיר. האישה, שאינה דוברת עברית, סיפרה כי גבר נוהג בקטנוע הגיח לעברה, ודיבר אליה בשפה שלא הבינה. כאשר הבין החשוד כי היא אינה דוברת עברית, צעק לעברה באנגלית משפט בוטה שיש בו הצעה מינית.
האישה המוטרדת החישה צעדיה אך החשוד המשיך בעקבותיה וצעק לעברה מס' פעמים "תעצרי...תסתכלי עליי". המתלוננת צילמה את החשוד בנייד שלה והתקשרה למוקד 100 של המשטרה.
קראו גם:
משטרת ישראל פתחה בחקירה, ובמהלכה התקבלה כעבור יומיים תלונה נוספת של אישה. האישה סיפרה שהייתה בפעילות ספורטיבית בצומת הרחובות דגניה-בני רייך בעיר. החשוד הגיע לעברה רכוב בקטנוע ואמר לה מספר משפטים בוטים ביותר שכללו הצעות מיניות בשפה המונית.
האישה החישה צעדיה ובחלוף מספר דקות הבחינה שוב בחשוד ברח' שלום אפרגן בעיר וצילמה אותו כשידיה רועדות. החשוד גידף את המתלוננת, ירד מהקטנוע והתרה במתלוננת שתמסור לו את הנייד שלה. החשוד גם ניסה לגנוב לה את הנייד ומשלא צלח בידו, אחז בצווארה וחנק אותה. שוטר שעבר במקום, כשהוא אינו בתפקיד, הבחין במתרחש ובזעקותיה של האישה, הזדהה בפניו כשוטר והדף את החשוד ממנה, במהלך האירוע נגרמה לה חבלה בצוואר.
במהלך החקירות, חוקרי המשטרה הצליחו לקשור את החשוד לאירוע נוסף מיום 23.8.20. שוטרת חנתה את רכבה הפרטי בסמוך לתחנת המשטרה בעיר. החשוד ניגש לרכב, ירק על השמשה ודרש מהאישה לפתוח את החלון. משלא עשתה כן, החשוד היכה בידיו על שמשת החלון עד שהתנפצה וכתוצאה משברי הזכוכית, השוטרת נפצעה בידיה וניגר מהן דם רב. השוטרת נזקקה לטיפול רפואי שכלל הוצאת גוף זר וחבישה.
צפו בתיעוד התקיפה הזו:
חקירה מאומצת של חוקרי המשטרה ובסיום של מלאכת איסוף הראיות, הצליחו חוקרי המשטרה לקשור את החשוד למיוחס לו והוא אותר ונעצר ביום 6.10.20 והובא לחקירה בתחנת המשטרה.
מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בפ"ת ואתמול (ד') הוגש נגדו כתב אישום המכיל 3 אישומים בעבירות של פציעה, תקיפה הגורמת חבלה של ממש, איומים, פגיעה בפרטיות וחבלה במזיד ברכב. יחד עם כתב האישום הוגשה נגד החשוד גם בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.
לעדכונים נוספים - חדשות נתניה