תושבים ממרכז נתניה, ובפרט תושבים המתגוררים באזור רחוב יהודה הלוי, מתלוננים כי למרות האיסור, עובדי גינון המועסקים על ידי העירייה משתמשים במפוחי עלים דרך קבע.
1 צפייה בגלריה
מפוח עלים. עד מתי?
מפוח עלים. עד מתי?
מפוח עלים. עד מתי?
(צילום אילוסטרציה: shutterstock)
"לצערי, הפעלת מפוחים זה דבר ידוע שקיים וקורה במרכז העיר", אומרת תושבת האזור, "פניות שנעשו בעניין לעירייה לא נענו, ולא נעשו ביקורות למיטב ידיעתי. זה מפריע מאוד שהם באים לכאן ומפעילים מפוח, וכל הלכלוך והזוהמה פשוט מתערבבים באוויר.
"יש כאן ילדים, גני ילדים, גן ציבורי ובית ספר, למה אנחנו צריכים לנשום את זה? אני מודעת לזה שהעירייה לא יכולה להקצות משאבים לכל קבלן, אבל אם העירייה מקבלת דיווח על קבלן סורר, אני מצפה שיהיה כאן איזשהו טיפול באותו הקבלן. העירייה הרי יודעת את מי היא מעסיקה"
קראו עוד>>>
זוהי לא הפעם הראשונה שהתושבים מתלוננים על שימוש במפוחי עלים. תיעוד של עובד ניקיון מפעיל מפוח עלים במרכז העיר לפני כשנתיים וחצי, גרם לעירייה להתחייב כי תתבצע אכיפה באמצעות קנסות כנגד קבלני גינון שמשתמשים במפוח.
"ידוע שהשימוש במפוחים הוא אסור על פי חוק", אומר רז משולם, יו"ר ועד מרכז העיר, "ולמרות זאת, משתמשים במפוח. ועד מרכז העיר ביקש מאגף חזות העיר לתת דגש על נושא זה מספר פעמים, והם הבטיחו שיאכפו את הנושא. יחד עם זאת, תושבים מדווחים על שימוש במפוחים על ידי קבלני העירייה ללא הפסקה".
מהעירייה נמסר: "העירייה מעסיקה קבלן אחזקה לטיפול בשטחי הגינון במרכז העיר באמצעות ערכת שטיפה מיוחדת וללא שימוש במפוח. במידה וקבלן האחזקה ייתפס מפעיל מפוח נושף, יופעלו כנגדו סנקציות כנדרש בתקנות".
לעדכונים: חדשות נתניה