חברת מועצת העיר ויו"ר ועדת הביקורת של היכל התרבות טלי מולנר הודיעה כי תתפטר מתפקידה אם נציג הציבור אבי בטיטו לא יוצא מהוועדה, לאחר שלטענתה התבטא באופן פוגעני כלפי נשים.
אורגנד ומולנראורגנד ומולנר
אורגנד ומולנר
(צילומים: אסף פרידמן)
בפוסט זועם שהעלתה לרשת החברתית היא דורשת את החלפתו בוועדה שקובעת את סדר היום ואת התוכנית השנתית להיכל התרבות בעיר. בוועדה יושבים נציגי ציבור שנבחרו על ידי חברי המועצה. בטיטו נבחר על ידי המשנה לראש העירייה, הממונה על התרבות והאירועים ויו"ר ועדת החינוך העירונית אהרון אורגד.
הסערה החלה לאחר שבמהלך דיון על מסעדת ההיכל אמר בטיטו, כך על פי מולנר, שמבנה שעומד הרבה זמן ריק זה כמו אישה שאין לה שימוש.
"לך, 'נציג הציבור' שיושב איתי באסיפה הכללית של היכל התרבות, אתה, שתרבות זה ממך והלאה, אתה לא תעז לדבר על נשים כפי שדיברת בוועדת הביקורת של ההיכל. כי אם אתה מאוד רוצה להסביר לחברי הוועדה, בהקשר של מסעדת ההיכל, שמבנה ריק ונטוש זה דבר רע, תמצא דרך אחרת להתבטא ולא תגיד לחברי הוועדה בחיוך מרושע ש'מבנה שעומד הרבה זמן ריק זה כמו אישה שאין לה שימוש...' תתבייש לך. אתה לא ראוי להיות נציג ציבור בוועדות עירוניות ובטח לא בכאלה שקשורות לתרבות. אתה לא מבין בתרבות, אתה לא תרבותי, אתה מבזה את מעמד נציג הציבור בוועדות ואתה מדבר לנשים באופן בזוי!" כתבה מולנר בפוסט.
מולנר פנתה לחבר המועצה אורגד וביקשה ממנו להוציא את בטיטו מוועדת הביקורת. "על מנת להגן על כבודן של הנשים ועל מוסד הוועדות העירוניות, יש להוציאו לאלתר מהאסיפה הכללית של היכל התרבות ולא לאפשר לו לכהן כנציג ציבור בוועדות עירוניות, בטח שלא בוועדה שעניינה עיסוק בתרבות ואשר חברי הוועדה אמורים להיות סמל ומופת לתרבות וערכים. לא יעלה על הדעת שנציג ציבור יתבטא כך", אמרה והוסיפה, "נפגעתי כאשה, נפגעתי כיושבת ראש הוועדה, נפגעתי כממונה על קידום מעמד האשה ונפגעתי בשם כל ציבור הנשים בעיר. לצערי, התאכזבתי לקבל תשובה מאורגד כי אין בכוונתו להוציאו מהוועדה ומבחינתו בטיטו ישאר כנציג ציבור מטעמו באסיפה הכללית של היכל התרבות".
מולנר מתריעה: "אני לא מתכוונת לעבור לסדר היום ואין בכוונתי להמשיך לחלוק ועדה זו עם בטיטו בעתיד. אני פונה לאורגד: תשמור על כבוד הנשים. תשמור על כבוד הוועדות העירוניות. אנחנו מחכים להודעתך על הוצאתו של אדון בטיטו מהוועדה".
ל"ידיעות נתניה" אמרה מולנר השבוע כי "אם אורגד לא מפטר אותו, אני מתפטרת מתפקיד יו"ר ועדת הביקורת. יש גבול, הוא יכול להיות קיצוני, אבל שלא ידבר ככה על נשים".
בטיטו מסר: "באמירה שלי ביחס למסעדת ההיכל שנאמרה כבדיחה ושאכן לא נוסחה טוב, לא התכוונתי למה שמולנר מייחסת. בסך הכל רציתי לומר שמבנה ללא שימוש הוא כמו אישה לא מטופחת אבל זה פשוט לא יצא כפי שרציתי. מה זה מבנה שנראה כמו אישה? לי לא היתה חלילה כל כוונה לפגוע באיש, בוודאי לא בנשים. לכן התנצלתי מייד וחזרתי בי מהאמירה. כאיש משפחה וכאב לבנות ונכדים, כפעיל חברתי בהתנדבות, כל חיי כיבדתי ומכבד נשים. אני חבר בוועדת הביקורת בהיכל התרבות כבר קדנציה שניה עוד הרבה לפני מולנר. אני עושה זאת בהתנדבות ובקיא במלאכת הביקורת".
אורגד מסר: "אני מגנה וסולד מכל אמירה שיש בה התייחסות סקסיסטית או מבזה כלפי נשים. האמירה היתה מיותרת, אולם בלי ספק לא נועדה לפגוע או להעליב איש מהנוכחים. משעה שהפעיל התנצל על פליטת הפה ראוי היה לקבל את ההתנצלות, בבחינת 'מודה ועוזב'".