סאגת העגורן בשכונת קריית השרון ממשיכה: אחרי שבור נפער מתחת לעגורן באתר בנייה הסמוך לבית הספר "שמרית אור", תלמידי בית הספר קיימו אתמול לימודים מרחוק, ולא הגיעו לבית הספר. היום, למרות שהעירייה אישר מתכונת לימודים רגילה, הורים רבים נמנעו מלשלוח את ילדיהם אל בית הספר.
1 צפייה בגלריה
העגורן שמתחתיו נפער הבולען
העגורן שמתחתיו נפער הבולען
העגורן שמתחתיו נפער הבולען
(צילום: באדיבות תושבי קריית השרון)
כזכור, בסוף השבוע שעבר התגלה בור מתחת לעגורן באתר בנייה בצומת הרחובות נריה ופינת הברוש בקריית השרון. בשל סכנת הבטיחות, בית הספר גידר חלק מהשטח בחצרו.
ההורים פנו לעירייה בנושא, ומשרד העבודה והרווחה הוציא צו הפסקת עבודה לעגורן. למרות שגורמים במשרד אמרו בתחילת השבוע כי הם פועלים על מנת לפרק את העגורן, הם נמנעו היום מהצהרות דומות, אך מסרו כי מפקחים מטעם המשרד נמצאים באתר ומטפלים בנושא.
קראו גם:
"הוצאתי הבוקר מייל נוסף למנכ"ל העירייה אחרי שגידרו חצי משטח בית הספר, את המרחב של הילדים", אומרת נירית בן פורת, יו"ר ועד ההורים בבית הספר "שמרית אור". לדבריה, "כרגע העירייה מחכה לחוות דעת של קונסטרוקטור חיצוני, שיאשר את תקינות העגורן. אין כאן שום דיבור על פירוק, כלום. יש הרבה הורים שלא שלחו את הילדים שלהם לבית הספר היום. מצד אחד אומרים שאין סכנה, מצד שני הם מגדרים את השטח. ההורים רוצים לסגור את בית הספר. כשאבא לילדים רואה שחצי מבית הספר מגודר, למה שהוא ישלח את הילדים שלו לשם?"
מה אתם דורשים?
"אני רוצה לקדם את בדיקת הקונסטרוקטור החיצוני, כדי שנוכל לבטל את גידור בית הספר. אם העגורן תקין, והיסודות שלו תקינים, מצוין, תסירו את הגידור, תביאו לנו את האישור מהמומחה שהעגורן תקין שאנחנו נוכל לראות אותו, ונתקדם. אם זה לא תקין, תפרקו את העגורן. תאפשרו לילדים להיות בחצר ותנו לי את השטח הזה שבו אמורה להיות מסיבת סיום בעוד שבוע וחצי".
מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "מתחת לעגורן לא נפער בולען. כפי שציינו אין חשש משליחת הילדים לבית הספר. העירייה מעדיפה לנקוט בגישת זהירות מניעתי ולא לעשות שימוש בחצר הדרומית עד שתבוצענה בדיקות נוספות. בדיקת מומחה מטעם העירייה תבוצע, כאמור, מיד עם קבלת כל המסמכים ההנדסיים".

כל העדכונים - חדשות נתניה