ההורים בגן כוכבית 173, שנמצא ברחוב בן אליעזר שבמרכז העיר, מתלוננים על כך שבגן שקיים כבר 30 שנה כלום לא השתנה. לטענת ההורים החצר שלו נראית אותו דבר בדיוק מבחינת מתקנים. בנוסף, כל שטחו של הגן חול - מזדהם ומתלכלך חדשות לבקרים בצואת חתולים ומהווה סכנה תברואתית לילדים.
"לפני חודש ילד מהגן קיבל דלקת חריפה בעיניים כתוצאה מזיהום מהחול והאם נאלצה להעביר אותו גן", מספרת אושרית, אחת האימהות בגן.
"לפני כמה ימים גם הילד שלי קיבל זיהום ברגל. הייתה לו דלקת חמורה מאוד. כל הרגל התנפחה לו, הוא סבל מחום גבוה וכאבים חזקים. רגלו הפכה לאדומה ונפוחה, הוא קיבל טיפול אנטיביוטי שכלל החלפת תחבושות מידי יום. הכל כתוצאה מהחול המזוהם שבו הוא ושאר הילדים משחקים יום יום בגן".
הגן מוקף בחולות מכל צדדיו וההורים ביקשו לסדר את המקום עוד בחופש הגדול. "אחרי אינספור בקשות, מיילים, טלפונים לכל הגורמים האפשריים שכבר עשיתי עוד מהחופש הגדול וביקשתי שהנושא יטופל באופן דחוף הגענו עכשיו למצב הזה", מוסיפה האם.
"כל האנשים אליהם פניתי אמרו לי שיטפלו בהמשך, שנמתין...שיש יותר גרוע משלנו...אני לא מבינה מה יותר גרוע משלנו? המצב קטסטרופלי". לדבריה, גם הגננת הגישה בקשות מספר פעמים כשגילתה שילדי הגן הוציאו מהחול שברי זכוכיות.
האמא חותמת: "משרד הבריאות גם שמע על כך אבל הכול נשאר במקום וטרם התחיל הטיפול בנושא. ממש מסבנים אותנו כל הזמן הבטיחו גם שבמהלך החגים יכנסו להחליף ולטפל אבל הכול שקרים. כנראה מי שקרוב יותר לצלחת - זוכה. לנו ההורים נמאס כבר ואני כאמא שהילד שלה נפגע לא מוכנה להמשיך ככה. אני ממש מאוכזבת ומיואשת מהמערכת. אשמח שמישהו יתעורר".
מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "במסגרת טיפוח הסביבה הלימודית בגני הילדים ושיפור תנאי הלמידה - משלימה העירייה באמצעות החברה לפיתוח נתניה, הנחת דשא סינתטי בכל גני הילדים העירוניים, כאשר מבדיקה שנערכה בנושא עולה כי בעוד כשבועיים, יחלו העבודות גם בגן כוכבית. יודגש כי במהלך חופשת הקיץ בוצעו בגן פעולות סינון חול וכן הדברה".