מתחילים לחזור לשגרה: מערך המכונים ומרפאות החוץ בביה"ח לניאדו בנתניה, המונה כ-60 מכונים ומרפאות מומחים במגוון רחב מאד של תחומים קליניים, שב לפעילות שגרתית.
בית החולים לניאדו נתניהבית החולים לניאדו נתניה
בית החולים לניאדו נתניה
(צילום: דוברות בית החולים לניאדו)
כזכור, עם כניסתן של ההוראות לשעת חירום, הורה משרד בריאות להפסיק מתן שירות במכונים ומרפאות החוץ. כעת, עם החזרה לשגרה הכללית במדינה – חוזרים הרופאים והרופאות להעניק ייעוץ וטיפול לכ-500 אלף תושבי נתניה והשרון.
החזרה לפעילות השגרתית תבוצע בהתאם להוראות הריחוק החברתי, ובהתאם לכך ירווחו התורים על מנת למנוע התקהלות צפופה במסדרונות ההמתנה למרפאות והמכונים. כמו כן, ידרשו כללי התנהגות קפדניים בתחום ההיגיינה – חיטוי ידיים, חבישת מסיכה ומרחקי המתנה של 2 מטר בין אדם לאדם.
מנהלת המערך, שרי פרקש מסרה: "במהלך תקופת החירום, פעלנו בהתאם להוראות משרד הבריאות ואפשרנו פעילות מצילת חיים באישור ועדת חריגים. כעת, אנו פותחים את כלל השירותים של המכונים ומרפאות החוץ, מתוך מטרה להקל על כאבם וסבלם של מטופלים רבים מאד שהמתינו לביצוע פעולות ופרוצדורות ניתוחיות לא דחופות" .
מנכ"ל לניאדו, נדב חן ציין: "הושקעה מחשבה רבה באופן בו יפתחו המכונים והמרפאות, על מנת לשמור על בטיחות המטופלים והצוות. הגענו לפתרונות שיאפשרו מתן טיפול וייעוץ מיטבי מחד ושמירה על כללי הריחוק החברתי וההיגיינה מאידך".