ושוב בסימן בחירות וכמיטב המסורת שחרטו על דיגלם הועד המנהל של התאחדות התעשיה והמלאכה בהובלתם של הנשיא יוסי אלקובי והמנכל"ית עו"ד רוית גרוס להוציא את הפרלמנט השלישי של שישי בבוקר לדרך ולהפגיש את נציגי התעשיה הזעירה עם מקבלי ההחלטות ומובילי דעה במשק הישראלי.
מטרתו של המיזם החברתי לעורר שיח ודיון ער סביב סוגיות בוערות מול מקבלי ההחלטות ולפתור בעיות באופן ישיר ובלתי אמצעי במפגש אישי מול אנשי מפתח בתעשיה, בכלכלה ובפולטיקה הגבוהה.
צילום: יח"צצילום: יח"צ
צילום: יח"צ
(צילום: יח"צ)
בכנס שהתקיים בשישי בבוקר בבית התאחדות התעשיה והמלאכה התארחו ח"כ משה (בוגי) יעלון מי שכיהן כשר ביטחון והרמטכ"ל ה 17 של מדינת ישראל לשיחה אישית על ימי ילדותו, דעותיו הפוליטיות והמלצותיו להמשך עידודה של תעשיה זעירה כחול לבן בישראל. חלקו השני של הבוקר היה סוער בהרבה, ולא בגלל מזג האויר, אלא לזכותו של ירון דקל עיתונאי, מגיש ומפקד גלי צה"ל לשעבר שריתק את הקהל בדעותיו והגיגיו בכל הקשור לבחירות השלישיות שיתקיימו במרץ השנה. ועצם הפסקת השיחה איתו לטובת הזמנתו לבמה של אביר קרה מייסד "אני שולמן" שביקש מיקרופון כדי לקרוא לכל העצמאים והמעסיקים באולם לאחד שורות ולפעול ביחד למען התעשיה הזעירה והעצמאים באשר הם במדינת ישראל.
לדברי אלקובי: "לכבוד הוא לי להמשיך ולארח חברי כנסת ובכירים במשק הישראלי אשר יתנו הזדמנות לנציגי התעשיה הזעירה בישראל שבראשם אני עומד ונלחם מדי יום להקל על הרגולציה ושאר החוקים והמיסים המושתים עליהם. זו תקופה לא קלה עבורנו עם יום שבתון שלישי שמרחף שוב על ראשנו ובכל זאת מוצאים החברים להשקיע את זמנם היקר להגיע ולתמוך בפעילות שלנו.
התעשיה הזעירה בישראל שאני חלק ממנה מהווה מנוע צמיחה מרכזי בכלכלה בישראל ולצערי אין מודעות מספיקה לכך. אני רואה במפגשים אלו שליחות אישית עבור 40,000 החברים ובני משפחותיהם. אני מצפה ומייחל לחולל שינויים משמעותיים בכל הנוגע לעסקים הקטנים הן ברמת הפרט ולסייע בכל פניה אישית של עובד או מנהל וכמובן לתת מענה למצוקתם של עשרות אלפי עסקים קטנים המהווים למעלה מ - 90 אחוז מכוח הייצור במשק הישראלי".