כולנו יודעים שמעבר דירה מחייב הוצאה כספית, וגם רוצים לקבל את שירות ההובלות הטוב ביותר - אבל מצד שני מנסים גם לחסוך בעלויות ולמצוא מובילים בנתניה שהם גם זמינים, גם אמינים, גם מקצועיים וגם זולים. עם המובילים בישראל זה אפשרי, ובכל מקרה כדאי לדעת איך נקבעת העלות של כל הובלה.

תכולת הדירה או העסק

עבור הובלת דירה בנתניה, חישוב היקף התכולה מתבסס בדרך כלל על מספר החדרים שלה - וזו גם השאלה הראשונה שהמוביל ישאל אתכם. מובילים מקצועיים לא יעצרו במספר החדרים, אלא יבקשו לדעת גם כמה מכשירי חשמל גדולים אתם רוצים להעביר (מקרר, מכונת כביסה, מייבש, כיריים ותנור, וכו'), כמה רהיטים גדולים (מיטות, ספות, שולחנות, ארונות, שידות), וגם כמה קרטונים אתם מעריכים שתצטרכו כדי לארוז את כל מה שאתם לוקחים אתכם.

אילוסטרציהאילוסטרציה
אילוסטרציה
(צילום: pixabay)

מן הסתם אי אפשר לדעת בוודאות מראש, ומי שלא מנוסה במעברי דירות לא בהכרח ידע להעריך נכון. מומלץ להתחיל לארוז 3-4 שבועות לפני מועד המעבר (כדי שלא ייווצר לחץ זמן) וגם למיין את כל התכולה ולקחת אתכם רק את מה שבאמת משרת אתכם. אם אתם רואים שמספר הקרטונים חורג באופן משמעותי ממה שסוכם עם המובילים, עדכנו אותם עוד לפני ההובלה כדי להימנע מאי-נעימויות ביום המעבר עצמו.
כשמדובר על הובלה של עסק בנתניה, נדרשת בדיקה יסודית ולכן נציג של חברת ההובלות יגיע למקום העסק כדי לבחון מה התכולה שאותה יש להעביר - כדי שהצעת המחיר תהיה נכונה ומשתלמת לשני הצדדים.

נוחות ההעמסה והפריקה

עוד גורם שמשפיע על המחיר של הובלות בנתניה הוא נוחות ההעמסה של כל התכולה על המשאית ונוחות הפריקה כשמגיעים ליעד. במקרים שבהם יש מעלית בשני המבנים, או שמדובר בבית פרטי עם גישה נוחה למשאית בקרבת פתח הבית, המחיר יהיה נמוך יותר. במצבים שבהם נדרשת עזרת מנוף, שירות זה מייקר מעט את ההובלה - אבל עם המובילים בישראל העלות תישאר אטרקטיבית בזכות יעילות העבודה וצמצום שעות המנוף.

תזמון המעבר

בעונת הקיץ שירותי הובלות בנתניה זוכים לביקוש רב יותר מאשר בחורף, כך שככל שהטמפרטורות עולות עולים גם המחירים. בנוסף, בימים הראשונים והאחרונים של כל חודש, בגלל שחוזי שכירות רבים מסתיימים בהם, יש גם כן עלייה בביקוש - ולכן במידת האפשר מומלץ לתזמן את ההובלה דווקא לימים כמו ה-8 בחודש או ה-20 בו (בכל חודש). בקיץ כדאי גם לשריין חודש ואפילו חודשיים מראש את חברת ההובלות - למרות שהחברות המקצועיות שוכרות אנשי צוות נוספים כדי לבצע 2 ואפילו 3 הובלות ביום.

טיפ למובילים

קחו בחשבון שמעבר לעלות ההובלה עצמה, נהוג להעניק טיפ לסבלים שעובדים קשה מאוד, בגשם ובשרב, כדי להבטיח לכם מעבר קל וחלק. הסכום המקובל הוא 50-100 ש"ח לכל אדם, וכמובן שלא מדובר בחובה - אבל אם קיבלתם שירות טוב, ועם המובילים בישראל מובטח לכם שירות מצוין, כדאי להביע את ההערכה גם בדרך זו.
לפרטים נוספים והזמנת הובלה מאתר המובילים בישראל לחצו פה