מהו הקשר בין נוטריון נתניה (ונוטריון בכלל) לבין סטודנטים? לכאורה הקשר רחוק מאוד, שהרי הנוטריון סיים את ספסל לימודיו שנים רבות קודם לכן. ובכן בין מקצוע הנוטריון לתחומי החיים השונים קיימים קשרים מגוונים שלא כולם מכירים אותם. אך חשוב להכיר אותם משום שהכרתם יכולה לסייע לנו בתחומי החיים השונים, לחסוך זמן בחיפושים, לחסוך כסף ומאמצים מרובים. בשורות הבאות אנו נעמוד על הקשר בין נוטריון לסטודנטים, אך קודם לכן נציין מהו נוטריון נתניה ומהם סמכויותיו ותפקידיו.
אילוסטרציה. צילום: pixabay אילוסטרציה. צילום: pixabay
אילוסטרציה. צילום: pixabay
נוטריון נתניה, סמכויותיו ותפקידיו
בראש ובראשונה נציין, כי המושג נוטריון נתניה אינו מושג מקצועי, אלא הוא מושג שעושים בו תדיר שימוש כדי לציין נוטריון שמשרדו בנתניה. ישנה חשיבות להימצאות משרד הנוטריון בנתניה, במיוחד עבור תושבי נתניה. בל נשכח שקשיי התחבורה בישראל מקשים על תנועת הלקוח מעיר לעיר ולכן תושב נתניה יעדיף בדרך כלל להגיע לנוטריון נתניה, היינו הוא יעדיף להגיע לנוטריון שמשרדו ממוקם בנתניה. הנוטריון מוסמך לאמת תרגומים, לאמת חתימות על מסמכים, תצהירים נוטריונים, צוואות נוטריוניות, יפויי כח למשכנתא, הסכמי ממון לפני נישואין, הסכמי חיים ועוד. יש לציין, שכדי להתמנות לנוטריון צריך עורך הדין להיות בעל ותק של 10 שנים לפחות, ברציפות, עליו להיות נקי מעבירות אתיקה. כמו כן על עורך הדין לעבור השתלמות מיוחדת במתכונת שקבע משרד המשפטים. רק בתום ביצוע ההשתלמות ופרסום שמו של עורך הדין ברשומות כמועמד לשמש כנוטריון, הוא מקבל את הרשיון ומוסמך לעבוד כנוטריון.
סטודנטים ונוטריון נתניה
לא הכל יודעים אבל סטודנטים נעזרים לעתים קרובות בנוטריון נתניה. כפי שציינו לעיל, אחת הסמכויות של הנוטריון היא אימות תרגומים. כאשר הנוטריון מאמת תרגום הוא בודק ששפת התרגום תואמת היטב לשפת המקור, וכאשר קיימת התאמה כזו הנוטריון מאשר את התרגום, כורך את האישור הנוטריוני, חותם עליו ומטביע עליו את חותם וחותמת הנוטריון. סטודנטים רבים נעזרים בנוטריון במיוחד כאשר הם מתעתדים ללמוד בחו"ל. כדי להתקבל לאוניברסיטאות בחו"ל עליהם לתרגם את תעודות הלימודים שלהם מעברית לשפת המקום שבו הם רוצים ללמוד וזאת כתנאי לקבלם לאוניברסיטה בחו"ל. בנקודה זו יכול נוטריון נתניה לסייע. הוא מתרגם ומאמת את תרגום המסמכים ומאשר אותם עבור הסטודנט.