מה עושים במקרה של תאונת דרכים?
כאמור, מדי שנה מוגשות בישראל לא מעט תביעות בגין תאונות דרכים. לא פעם, פונים למשרד נפגעי תאונות דרכים שאינם יודעים מה עליהם לעשות. הדבר החשוב ביותר שכל נפגע תאונת דרכים צריך לדעת הוא שיש למצוא מיד לאחר התאונה עורך דין מומחה לתאונות דרכים, אשר יכוון אותם.
ישנם לא מעט מקרים של תביעות בגין תאונות דרכים אשר חברות הביטוח דוחות וזאת בכדי להימנע מתשלום כספי משמעותי לנפגע. לא פעם חברות הביטוח ישקיעו על חוקר פרטי שיחקור את התאונה על כל פרטיה לרבות הפרטים הקטנים ביותר ויביא את הראיות שיסייעו להן לדחות את התביעה ועל כן, אין ספק כי עורך דין לתאונת דרכים הוא קריטי עבור נפגע תאונת דרכים שמעוניין לתבוע את חברת הביטוח.
תאונת דרכים- במה מדובר?
חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל"ה 1975 מגדיר תאונת דרכים כמאורע אשר בו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה, מאורע שנגרם כתוצאה מהתלקחות או התפוצצות של רכב שנגרמו בשל רכיב של הרכב או חומר רכב חיוני לכושר נסיעתו או אם אירעו כתוצאה מגורם מחוץ לרכב וכן, אירוע שנגרם עקב פגיעה ברכב שחנה במקום שאסור לחנות בו או מאורע שנגרם כתוצאה מהכוח המיכני של הרכב כל עוד הרכב לא שינה את ייעודו המקורי כאשר זה נעשה. אולם, תאונת דרכים לא תהיה כזאת נבעה כתוצאה ממעשה שנעשה במתכוון בכדי לגרום נזק לרכוש או לאדם והנזק נגרם כתוצאה מהמעשה עצמו.
1 צפייה בגלריה
אריאלה גפן משרד עורכי דין
אריאלה גפן משרד עורכי דין
אריאלה גפן משרד עורכי דין
(צילום: CANVA)
מהו הפיצוי לנפגעי תאונות דרכים?
האחראיות לפיצוי לנפגעים בתאונה מוטלת על האחראי לתאונה וחובת הביטוח היא בגין האחראיות הפוטנציאלית וכן בגין הנזק שיכול להיגרם לנוסעי הרכב, להולכי הרגל ולנהג.
במקרה של תאונת דרכים עם נפגעים, הנפגע יכול למצות את הזכויות המגיעות לו ולקבל את הפיצוי הכספי המרבי אם יתנהל נכון מבחינה משפטית ולכן מיד ברגע התאונה עליו לדווח למשטרה ולמגן דוד אדום את המיקום והפרטים המדויקים של התאונה לרבות מספר הנפגעים. כמו כן, עליו לקחת את כל הפרטים המזהים מהפוגע וכן להשאיר את הרכב בדיוק במקום שבו אירעה התאונה לצורך בדירה ותיעוד של המשטרה. כמו כן, חשוב שהנפגע יפנה לבית החולים או קופת החולים לצורך קבלת טיפול רפואי כמה שיותר סמוך לזמן התאונה. במהלך הטיפול חשוב לציין שהוא נפגע בתאונת דרכים על מנת להוכיח כי מדובר על פגיעה שנגרמה כתוצאה מתאונה ולשמור כל מסמך רפואי רלוונטי.
חשוב לדעת שבית המשפט בישראל מייחס חשיבות משמעותית לתיאור התאונה במסמכים הרפואיים ובפרט כאשר מדובר במסמכי הטיפול הראשוניים ועל כן יש למסור את הפרטים במעמד הבדיקה הראשונית.
כמו כן, חשוב מאוד לאחר תאונת הדרכים לפנות להמשך טיפול רפואי, מעקב מומחים, טיפולי פיזיותרפיה ועוד וזאת בכדי לחזק את הקשר הסיבתי לתאונה.
יש לקבל אישור מתחנת המשטרה על תאונת הדרכים בסיומו של הדיווח וכמובן, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין מומחה לתאונות דרכים.
את מי אפשר לתבוע בגין תאונת דרכים עם נפגעים?
כל נהג בישראל חייב להיות מבוטח בפוליסת ביטוח חובה בהתאם לחוק. מטרתו של הביטוח היא לכסות נזקים פיזיים או נפשיים שנגרמים לנהג, לנוסעים שברכבו או לעוברי האורח במקרה של תאונת דרכים.
1. נהג המעורב בתאונת דרכים יכול לתבוע את חברת הביטוח שביטחה את הרכב שלו
2. נוסעים ברכב שהיה מעורב בתאונת דרכים יכולים לתבוע את חברת הביטוח שביטחה את הרכב
3. נוסעים ברכב אחר המעורב בתאונת הדרכים יכולים לתבוע את חברת הביטוח המבטחת את הרכב
4. הולך רגל שהיה מעורב בתאונת דרכים יכול לתבוע את חברת הביטוח שמבטחת את אחד מהרכבים שהיו מעורבים בתאונה.
אריאלה גפן- עורכת דין
עו"ד אריאלה גפן היא בעלת תואר במשפטים (LL.B) ובעלת רישיון עריכת דין משנת 2004. היא עורכת דין העוסקת בתחום הנזיקין אשר עסקה במגוון רחב של תביעות נזיקין מורכבות. את הניסיון שלה בתביעות תאונות דרכים היא רכשה על ידי ייצוג חברות הביטוח הגדולות ביותר בישראל. לאחר מכן היא הייתה עורכת דין בכירה באחד מהמשרדים החזקים בישראל. העובדה שעורכת דין אריאלה גפן עברה צד וכעת מייצגת רק נפגעים בתאונת דרכים אשר תובעים את חברות הביטוח, הופכת אותה לבעלת יתרון מהותי מאוד שכן, ביכולתה להעניק בתהליך המשפטי את המבט של חברות הביטוח על התביעות והאופן שבו הן פועלות מתוך הכרות עמוקה עימן.
משרד עורכי דין נזיקין אריאלה גפן הוא אחד המשרדים המובילים ביותר כיום בתחום תביעות תאונות דרכים. מטרתה של עורכת דין אריאלה גפן היא להעניק לכל מיוצג שנכלל בקטגוריית נפגעי תאונות דרכים את הייצוג הטוב ביותר מול חברת הביטוח, הביטוח הלאומי והמעסיק שלו בכדי למצות את הזכויות שלו עד תום ולהעניק לו את הפיצוי הכספי המרבי.
מכיוון שלא בכל מקרה של תאונת דרכים קיימת עילה לתביעה, הרי שיש לבחון כל מקרה בצורה הטובה ביותר ובעיניים משפטיות מקצועיות בכדי לבחון האם יש בו עילה ולכן, המומחיות של עורך הדין בהחלט נדרשת בתחום זה. במשרד עורכי דין אריאלה גפן תוכלו לבדוק את הזכאות שלכם לפיצוי כספי ללא התחייבות.
משרד עורכי דין אריאלה גפן- משרד עורכי דין נזיקין
משרד עורכי דין אריאלה גפן הוא כאמור משרד עורכי דין נזיקין המתמחה בייצוג משפטי של נפגעי גוף, נזק ורכוש על מנת שיקבלו את הפיצוי הכספי המקסימלי שמגיע להם בגין הנזקים שנגרמו להם בשל תאונת דרכים. בין לקוחות המשרד נפגעי תאונות דרכים קשות ואף קטלניות, כאשר מטרתו של המשרד הוא לדאוג להם או לבני המשפחה שלהם בצורה הטובה ביותר.
במקרה שאתם מחפשים עורך דין תאונות אופנוע או עורך דין תאונות דרכים מומלץ בתל אביב ובאופן כללי עורך דין מוביל בתחום הנזיקין, אין ספק כי המשרד הוא הכתובת עבורכם. עו"ד אריאלה גפן המומחית בתחום תאונות דרכים תלווה אתכם לאורך כל התהליך ותייצג אתכם בצורה אישית, אדיבה ומסורה. היא תהיה זמינה עבורכם באופן מרבי ותאפשר לכם לקבל את הייצוג האידאלי באמצעות שימוש בידע המקצועי האיכותי והרחב שיש לה בתחום.