נושא החינוך הוא החשוב בעיני רוב תושבי נתניה בבואם לקבוע במי לתמוך בבחירות הקרובות. כך עולה מתוצאות משאל הבחירות של מיינט נתניה. 60 יום לבחירות העירוניות פרסמנו משאל כדי לבדוק מה אתם חושבים על מצב העיר ואיך תכריעו בהצבעתכם ב-30 באוקטובר.
קו החוף של נתניה - שדרות ניצה (צילום: רן אליהו) קו החוף של נתניה - שדרות ניצה (צילום: רן אליהו)
קו החוף של נתניה - שדרות ניצה (צילום: רן אליהו)
(קו החוף של נתניה - שדרות ניצה (צילום: רן אליהו) )
לאחר שבוע של הצבעה ולאחר שענו עליו כ-500 מתושבי העיר, אנו מפרסמים את תוצאותיו. חשוב לציין שאין לתוצאות משמעות מדעית כלשהי מאחר ומדובר במשאל אינטרנטי ולא בסקר.
על השאלה מה הנושא הכי חשוב שלפיו תצביע בבחירות? 34.9 אחוז מהגולשים ענו כי הנושא הוא חינוך. הנושא השני שחשוב לתושבים הוא תברואה וניקיון - 23.8 אחוז, 22.9 אחוז הצביעו לנושאי דתיים וחילוניים ו-18.4 אחוז יצביעו לפי עלות המסים העירונים.
על השאלה איך היית מדרג את העיר מבחינת הדימוי שלה? 39 אחוז חושבים שיש פה ושם מה לשפר. 32.4 אחוז חושבים כי מדובר בעיר במצב בעייתי שדורש תיקון. 28.5 אחוז מגדירים את נתניה כעיר שכיף לגור בה.
על השאלה איך היית מגדיר את רמת החינוך בעיר? 42.8 אחוז מהמצביעים מגדירים אותה סבירה, 36.3 אחוז חושבים שרמת החינוך טעונת שיפור, 12.3 חושבים כי רמת החינוך בנתניה לא טובה ואילו 8.7 אחוז חושבים שהיא דווקא מצויינת.
על השאלה עד כמה אתה מרוצה ממצב התחבורה בעיר והסביבה? 45.7 אחוז מהגולשים חושבים שיש לא מעט בעיות, 29.2 אחוז מהתושבים מרוצים מרמת התחבורה בעיר ומציינים שהמצב בסך הכל סביר, הכל זורם. 25.1 אחוז השיבו- "הצילו, חיים מפקק לפקק".
על השאלה עד כמה אתה מרוצה מרמת הניקיון בעיר? 47 אחוז מרוצים פחות או יותר, 29 אחוז ענו שרוב הזמן לא מרוצים ו-24 אחוז מרוצים מרמת הניקין בעיר.
על השאלה איך היית מגדיר את אפשרויות הבילוי בעיר? תושבי נתניה שהצביעו במשאל סבורים שהם גרים מוגבלת מבחינה זו: 40.3 אחוז ציינו כי אפשרויות הבילוי מוגבלות, בעיקר בסופי שבוע. 33.4 אחוז מהמשתתפים בסקר סבורים כי אין אפשרויות בילוי בעיר וחייבים לצאת מהעיר כדי לבלות. 26.3 אחוז לעומתם ענו, כי יש אפשרויות בילוי מגוונות, לכל הגילאים.
על השאלה עד כמה שירותי העירייה נגישים ונוחים לך? 56.2 אחוז ענו שיש ויש, התמונה לא אחידה. 29.5 אחוז טענו כי שירותי העירייה תקועים והם בפיגור לעומת ערים אחרות. 14.3 אחוז מהמשתתפים במשאל חושבים כי שירותי העירייה נגישים, זריזים וטובים.
על השאלה האם אתה מרוצה מרמת הפיתוח הסביבתי בעיר – מסלולי אופניים והליכה, פארקים, גני שעשועים ועוד? ענו המצביעים:
48.1 אחוז מרוצים חלקית וסבורים שיש הזנחה מסוימת, 30.3 אחוז מהמשתתפים ענו כי הם מאוד מרוצים מהפיתוח הסביבה כולל מסלולי אופניים והליכה, פארקים וגני שעשועים ו-21.6 אחוז ענו שהם מאוכזבים כמעט בכל תחום.
השאלה האחרונה בסקר הייתה האם היית ממליץ לחברים שלך לעבור לעיר. 47 אחוז ענו "בוודאי, בכל הזדמנות". 38 אחוז השיבו "לא בטוח, היא לא להיט" ו-15 אחוז היו עוד יותר קיצוניים וטענו כי "לעבור לכאן? חס וחלילה".
יצוין, כי מדובר במשאל שאינו מייצג והוא מסתמך על פלטפורמה אינטרנטית.