ציפי קפל, עיתונאית "ידיעות נתניה" עד לפני שבוע, הודיעה אמש (ראשון) על הצטרפותה לרשימתה של טלי מולנר למועצת העיר נתניה, "פעימה חדשה". קפל (68), שתוצב במקום השני, מחזיקה ברזומה של עשרות שנים בעיתונות המקומית, בתחומים שונים, וחברה בוועד תושבי מרכז העיר. מולנר (46) היא פעילה חברתית מוכרת בעיר.
בהצטרפותה למולנר, הופכת קפל לעיתונאית השנייה בעיר שחוצה את הקווים. קדם לה אהרון אורגד, מנכ"ל "רדיו תשעים" (אמצע הדרך), שלקח חופשה מתפקידו לטובת התמודדות למועצה במסגרת רשימה חדשה שהקים, הנתמכת על ידי מפלגת "כולנו" בראשות שר האוצר, משה כחלון.
ציפי קפל וטלי מולנר | צילום פרטיציפי קפל וטלי מולנר | צילום פרטי
ציפי קפל וטלי מולנר | צילום פרטי
(ציפי קפל וטלי מולנר | צילום פרטי)
"בחירתי להצטרף לטלי מולנר באה מתוך היכרות עיתונאית עם פעילותה ההתנדבותית רחבת ההיקף בשכונתה רמת פולג-עיר ימים, בשכונות נוספות ובמאבקים חובקי עיר", כתבה קפל בפוסט שהעלתה לפייסבוק, "בפעילותה צמחה טלי במהלך השנים לדמות ציבורית המסמלת מנהיגות חדשה החוצה גבולות שכונה ומקיפה עיר. לטלי יכולת מוכחת לגיוס מגוון כוחות לשולחן אחד על מנת לפתור בעיות ולקדם נושא. זו היא שזכתה ב'אות המתנדב 'של ראש העירייה בשנת 2013".
קפל הוסיפה כי "בעשרות שנות עיתונות מקומית לא ישבתי מאחורי המקלדת אלא פעלתי מתוך השדה האנושי, טיפלתי בסוגיות חברתיות, העליתי לסדר היום נושאים, עקבתי אחרי הטיפול בהם וסייעתי לאנשים רבים, קבוצות ויחידים, התנעתי מהלכים והשתתפתי בתהליכים שהוכיחו תוצאות. חברותי בוועד מרכז העיר עם חברים פעילים בחמש השנים האחרונות היא תוצר ההבנה, שלתושב יש היום כוח להשפיע, ושאם עובדים בצורה מכבדת, זוכים למענה מקדם מעיריית נתניה.
"החלטתי להצטרף למסע למועצת העיר, כי אני רוצה שינוי. אני רוצה לחיות בעיר שווה ושוויונית. עיר שווה שאהיה גאה לומר 'אני מנתניה וכיף לי', כי יש לנו איכות חיים מהגבוהות בישראל. ולהתגאות בחינוך, בתחבורה, בתשתיות, בתרבות, בערכי הטבע שלנו - להתגאות שאני נתנייתית ושיקנאו בי על כך".
ציפי קפל וטלי מולנר | צילום פרטיציפי קפל וטלי מולנר | צילום פרטי
ציפי קפל וטלי מולנר | צילום פרטי
(ציפי קפל וטלי מולנר | צילום פרטי)
מולנר מסרה: "אני שמחה ונרגשת על הסכמתה של ציפי להצטרף אליי לרשימת 'פעימה חדשה' במקום השני. ציפי לוחמת צדק מהמובילות בעיר והאמת נר לרגליה. אישה מעורבת ןאכפתית, שהייתה השופר של כולנו בכל תחומי החיים בעיר והשתתפה איתי בהרבה מאבקים למען שיפור איכות החיים בעיר.
"ציפי היא מודל לחיקוי מעוררת השראה בנחישות שלה ובדבקות במטרה, תהיה חברת מועצה מובילה ומעורבת ותמשיך להיות כתובת להרבה תושבים והורים בכל תחום, ובמיוחד תחום החינוך. הצטרפותה של ציפי מעידה על כוונה משותפת לא רק לה ולי אלא לתושבים רבים שרוצים לחיות בעיר שווה ושוויונית ומוכנים להתאחד למטרה משותפת זו".