3 צפייה בגלריה
אילוסטרציה (צילום: חיים דיקר)
אילוסטרציה (צילום: חיים דיקר)
אילוסטרציה (צילום: חיים דיקר)
ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג-איכר, מודה כי שלחה לעובדי עירייה הזמנות לאירוע השקת קמפיין הבחירות שלה ושל סיעתה, נתניה אחת, שייערך מחרתיים (ראשון) במלון לאונרדו פלאזה. עם זאת, טוענת ראש העירייה כי הדבר נעשה "בשוגג".
כך עולה ממכתב ששלחה היועצת המשפטית לעירייה, נילי ארז-סורוקר, ליו"ר האופוזיציה במועצת העיר, הרצל קרן, בעקבות תלונתו על כך שפיירברג-איכר שלחה הזמנות לעובדי עירייה להשתתף באירוע מהטלפון הנייד האישי שלה
3 צפייה בגלריה
מרים פיירברג-איכר (צילום: עידו ארז)
מרים פיירברג-איכר (צילום: עידו ארז)
מרים פיירברג-איכר (צילום: עידו ארז)
"שוחחתי עם ראש העירייה והפניתי את תשומת לבה להנחיות חוזר מנכ"ל משרד הפנים בנוגע להתנהגות עובדים בבחירות לרשויות המקומיות. לדבריה, כנראה שבשוגג, בעת הזמנת אנשים רבים מטעמה, הוזמנו גם עובדי עירייה", השיבה ארז-סורוקר לפנייתו של קרן. על פי אחת ההנחיות, לדוגמה, "חל איסור על עובד, ללא הבדל דרגה, שהוא בעל סמכות מנהלית או שתפקידו כרוך במגע עם קהל, לקחת חלק בתעמולת בחירות".
קרן הגיב בחריפות למענה שקיבל. "בדברים המדהימים האלה, התקבל האישור הסופי והחד משמעי, שאכן ראש העירייה פעלה בניגוד מפורש להנחיות ולהוראות של היועץ המשפטי לממשלה, שקבע שיש להשאיר את עובדי העירייה מחוץ לפוליטיקה, על כל המשתמע מכך. מדובר בהתנהלות חמורה של ראש רשות בישראל, שאמור גם לשמש דוגמא ומופת בהתנהלותו למערכת כולה", תקף יו"ר האופוזיציה, "כל זאת קורה, כאשר פיירברג-איכר עצמה ממתינה להחלטה סופית של הפרקליטות בעניינה".
ראש העירייה טוענת כי הדבר נעשה "בשוגג".
"הטענה הזו מגוחכת, ואני 'לא קונה אותה', שכן מדובר בשליחת מסרונים רבים מצדה לעובדי העירייה לכנס הבחירות שלה. אי אפשר לשלוח 'בשוגג' מסרונים רבים כל כך. התנהלותה חמורה זו של פיירברג-איכר, מזכירה לתושבי העיר את תגובתה בעניין החשדות כנגדה על כי חתמה על היתר הבנייה של בניין "קוראל", אשר בו יש לה דירה משלה. גם בעניין זה טענה ראש העירייה כי חתמה על ההיתר, מבלי שידעה על מה היא חותמת. הדבר חזר על עצמו בעניין הבנייה הלא חוקית שבוצעה על ידה בביתה הפרטי לשעבר, כאשר היא טענה ש'לא ידעה' שההיתר בוטל.
"מדהים ומצער שטענותיה של ראש עיריית נתניה - 'שלחתי בשוגג, לא ידעתי, לא ראיתי, לא שמעתי' - הן מוטיב חוזר וחמור בהתנהלותה", המשיך קרן, "דפוס זה הוא תוצאה של 43 שנים בעירייה, מתוכן 20 שנות שלטון. דבר ידוע הוא ששלטון ממושך מדי - משחית".
3 צפייה בגלריה
הרצל קרן (צילום: פרטי)
הרצל קרן (צילום: פרטי)
הרצל קרן (צילום: פרטי)
מסיעת נתניה אחת, בראשות פיירברג-איכר, נמסר בתגובה: "הרצל קרן מגיע לבחירות עם אפס הישגים לטובת התושבים, ולכן נותר לו רק ניסיון כושל להתנגח בראש העירייה. האהדה והתמיכה הרבה לה זוכה ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, מכל תושבי העיר, מכניסה כרגיל את הרצל ללחצים. היינו מצפים ממי שרגיל כבר שנים רבות לראות את הציבור מעריך ומוקיר את ראש העירייה, להתרגל לעניין. כשהרצל מתחיל להשתלח ולהפעיל אלימות מילולית, זה סימן שהוא לחוץ, מתוסכל ומיואש".