פיירברג-איכר. "נפלה בידי הזכות להיות ראש העירייה של העיר האהובה עליי" | צילום: אסף פרידמןפיירברג-איכר. "נפלה בידי הזכות להיות ראש העירייה של העיר האהובה עליי" | צילום: אסף פרידמן
פיירברג-איכר. "נפלה בידי הזכות להיות ראש העירייה של העיר האהובה עליי" | צילום: אסף פרידמן
(פיירברג-איכר. "נפלה בידי הזכות להיות ראש העירייה של העיר האהובה עליי" | צילום: אסף פרידמן)
תנועת הליכוד הודיעה בחודש שעבר לראש עיריית נתניה, מרים פיירברג-איכר, על תמיכתה בה לראשות העירייה בבחירות המקומיות הקרובות באוקטובר 2018. המשמעות היא שאין בכוונת הליכוד להציב מועמד מטעמו לראשות העירייה.
במקביל, הגיש אתמול (שלישי) אלי דלל, מ"מ ראש העירייה, את מועמדותו לרשימת הליכוד לקראת הבחירות המקומיות. כך נודע ל"מיינט נתניה".
דלל הגיש את המועמדות במועד האחרון לסגירת רשימת המועמדים, בעצה אחת עם פיירברג-אכר, על מנת ליצור אפשרות לאיחוד רשימות בין "נתניה אחת", סיעתה העצמאית של פיירברג-איכר, ובין הליכוד, המונה כיום מנדט אחד ובראשו עומד חבר מועצת העירייה, חיים פרידריך. משמעות האיחוד היא שב"נתניה אחת" יהיו שריונים של מועמדים מטעם הליכוד, ביניהם דלל.
 פיירברג-איכר, השר כץ ואלי דלל פיירברג-איכר, השר כץ ואלי דלל
פיירברג-איכר, השר כץ ואלי דלל
( פיירברג-איכר, השר כץ ואלי דלל)
אשרות נוספות שנשקלת היא ריצה בשתי רשימות נפרדות, "נתניה אחת" והליכוד, שבראשו יעמוד דלל, והוא יהיה חלק מהקואליציה העתידית של פיירברג-איכר, בהנחה שתוקם. האפשרות השלישית היא שימור המצב הנוכחי, דהיינו "נתניה אחת" עם דלל כמספר שתיים של פיירברג-איכר ורשימה נפרדת של הליכוד בראשות מועמד שאינו דלל.
במכתב ששלח חיים ביבס, ראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות ויו"ר ועדת ההיגוי העליונה של תנועת הליכוד, לפיירברג-איכר, נכתב כי "ועדת ההיגוי החליטה להיענות לבקשתך וקבעה כי תהיי מועמדת הליכוד לראשות עיריית נתניה בבחירות לרשויות המקומיות".
פיירברג-איכר: "חשוב לי שלמועצת העירייה ייבחרו חברי מועצה שכל מטרתם לשרת את הציבור בצורה הנאמנה והטובה ביותר".
דלל: "אני חבר ליכוד זה 40 שנה. ב'נתניה אחת' יש חברים מכל מיני סיעות, ואני מספר 2 שלה מהליכוד. לקראת הבחירות הקרובות אנו שומרים לעצמנו מספר אופציות, שיהיהו טובות לציבור, למועצת העיר ולליכוד עצמו. בכל מקרה, אני תומך במרים ונאמן לה. נחליט יחדיו איזו מהאופציות היא הטובה ביותר".
המכתב הרשמי מתנועת הליכודהמכתב הרשמי מתנועת הליכוד
המכתב הרשמי מתנועת הליכוד
(המכתב הרשמי מתנועת הליכוד)