רשת הספורט הצרפתית דקאתלון צפויה להיכנס לשרון (צילום: shutterstock)רשת הספורט הצרפתית דקאתלון צפויה להיכנס לשרון (צילום: shutterstock)
רשת הספורט הצרפתית דקאתלון צפויה להיכנס לשרון (צילום: shutterstock)
(רשת הספורט הצרפתית דקאתלון צפויה להיכנס לשרון (צילום: shutterstock))
מותק, הקניון התרחב: שטחו של קניון G כפר סבא צפוי לגדול ביותר מ־50%, כך עולה מתוכנית שמקדמים כיום בעלי הקניון. במקביל, מתקיים משא ומתן עם רשת הספורט דקאתלון, שמבקשת לפתוח חנות בשטח של 3,500 מ"ר.
אם תתקיים, הרחבת הקניון תבוצע בשטח בן 9.5 דונם ממערב לקניון, שאותו רכשו הבעלים מהאגודה השיתופית מפעל המים ועליו ניתן לבנות עד 15 אלף מ”ר מסחר, וכן בשטח החניון העילי שקיים כיום עליו ניתן לבנות 10 אלף מ”ר מסחר.
מתחם G כפר סבא (צילום: יחצ) דקאתלון (צילום: ויקיפדיה)מתחם G כפר סבא (צילום: יחצ) דקאתלון (צילום: ויקיפדיה)
מתחם G כפר סבא (צילום: יחצ) דקאתלון (צילום: ויקיפדיה)
(מתחם G כפר סבא (צילום: יחצ) דקאתלון (צילום: ויקיפדיה))
תוכניות ההרחבה של גזית תלויה בתוצאות המשא ומתן עם רשת הספורט הצרפתית, במיקום שהיא תיבחר לפתוח בו חנות ובדרישות התכנוניות החמורות שלה, התואמות לשיטת השיווק אותה היא מטמיעה בכל סניף.
כיום השטח הבנוי של קניון G הוא 41 אלף מ"ר, בגזית מרוצים מהיקף הפעילות בו ולכן שוקדים על הרחבתו, ומקווים כי דקאתלון תהפוך לעוגן מרכזי. במגרש שבו בנוי הקניון יש זכויות בנייה לא מנוצלות בהיקף של 30 אלף מ"ר.
בשלב זה מבקשים בחברה לממש עוד כ־9,000 מ"ר וזאת כאמור על ידי הקמת חניון תת־קרקעי שיפנה מקום לבנייה חדשה.
דקאתלון  (צילום: shutterstock)דקאתלון  (צילום: shutterstock)
דקאתלון (צילום: shutterstock)
(דקאתלון (צילום: shutterstock))
יו"ר סיעת מרצ כפר סבא, עילאי הרסגור-הנדין: "התרחבות הקניונים הקיימים והקניונים החדשים המתוכננים אינן משאירות אפשרות לעסקים במרכז העיר להמשיך ולנשום. ברור לנו שחלק מהקניונים יקרסו ויהפכו לפילים לבנים בגלל התחרות הבלתי אפשרית והמסחר באינטרנט. העסקים במרכז העיר קורסים לא בגלל המסחר בשבת כפי שמנסים לטעון, אלא בשל מדיניות שגויה מהיסוד של העירייה המעודדת הקמת קניונים ללא פרופורציה, אליהם ניתן להגיע כמעט אך ורק באמצעות רכבים פרטיים. כך גורמים להקמת פילים לבנים, להרס מרכז העיר ולבעיות תחבורה. יש להשאיר את הקניונים הקיימים, להפסיק להרחיבם ולהתחיל להשקיע בעיר עצמה."